В Україні немає форми довідки для підтвердження статусу податкового резидента іншої країни

Чи є в Україні затверджена форма довідки, згідно з якою нерезидент повинен підтверджувати свій статус податкового резидента іншої країни?

До прийняття ПКУ відповідно до п. 4 Порядку №470 довідки, що підтверджують статус резидента країни, з якою укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, повинні були видаватися компетентним органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку або законодавством такої країни. З 1 січня 2011 р. такої форми немає, бо зазначений Порядок втратив чинність.Відповідно до положень п. 103.5 ст. 103 ПКУ довідка, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір, видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і має бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.

Чи потрібно в Україні обов’язкове надання нерезидентом, що одержує доходи з джерел в Україні, підтвердження його податкового резидентства для застосування положень угод про уникнення подвійного оподаткування, чи таке застосування в якихось випадках можливе без вимоги надання такого підтвердження?

Згідно з положеннями п. 103.2 ст. 103 ПКУ застосування міжнародного договору України у частині звільнення від оподаткування або застосування зменшеної ставки податку дозволяється лише за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента відповідно до вимог п. 103.4 цієї статті.

При цьому згідно з положеннями п. 103.10 ст. 103 ПКУ у разі неподання нерезидентом довідки відповідно до п. 103.4 цієї статті доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню згідно із законодавством України з питань оподаткування, тобто без урахування положень міжнародного договору.

Чи може надаватися підтвердження статусу податкового резидента України у спеціальних розділах форм, затверджених компетентними органами іноземних держав?

Наказом №575 внесено зміни до наказу №173, якими встановлено, що ДПІ за місцезнаходженням юрособи (місцем проживання фізособи) у разі подання такою особою заяви про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел в іноземній державі або заяви про відшкодування уже сплачених податків на території іноземної держави за формами, затвердженими компетентним органом цієї іноземної держави з виконання міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування на її території, зобов’язані підтверджувати статус податкового резидента на цих формах підписом начальника ДПІ та печаткою.

«Вісник податкової служби України», лютий 2012 р., №6

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у четвер, 05.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 − = шість