Податкову накладну слід заповнювати державною мовою

Лист ДПСУ від 16.02.2012 р. №4809/7/15-3417-26 «Щодо зазначення назви товару у податковій накладній»

ДПСУ роз’яснила особливості заповнення податкових накладних.Податкова зазначає, що оскільки відповідно до Конституції та Закону від 28.10.89 р. №8312-XI «Про мови в Українській РСР» українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України, то платник при виписуванні податкової накладної повинен заповнювати її державною мовою. При цьому у разі неможливого перекладу з іноземної мови торгової марки або назви товару на державну мову та з метою збереження ідентифікації такого товару в податковій накладній у гр. 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» допускається зазначати назву торгової марки, назву товару та у вигляді абревіатури номенклатуру товару без перекладу його на державну мову.

При цьому при здійсненні постачання різних товарів слід враховувати їх назви та класифікацію згідно з УКТЗЕД. Так, наприклад, при постачанні друкованої продукції назвою товару буде «книжка», або «брошура», або «журнал», а не назва друкованого видання чи ім’я його автора.

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у понеділок, 09.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


4 + вісім =