У претендентів на посади в держорганах перевірятимуть корпоративні права

Мін‘юст затвердив порядок спеціальної перевірки осіб, що претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, на наявність у них корпоративних прав. Відповідний наказ підписав міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомили у прес-службі відомства.

За словам міністра юстиції, перевірка здійснюватиметься відповідно до статті 11 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, якою визначається необхідність перевірки відомостей про наявність корпоративних прав в осіб, які претендують на зайняття відповідних посад в держаних органах або органах місцевого самоврядування.

Мета такої перевірки – виявлення конфлікту інтересів, який може виникнути в результаті наявності корпоративних прав у особи, яка обіймає посаду, пов’язану із виконанням функцій держави.

Міністр нагадав, що закон “Про засади запобігання і протидії корупції” забороняє таким особам входити до складу органів управління чи наглядових рад підприємств або організації, що мають на меті одержання прибутку.

Згідно з наказом Мін‘юсту, перевірки здійснюватимуться шляхом пошуку відомостей про корпоративні права у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.  Для оперативного пошуку необхідних відомостей Мін‘юст доручив Державній реєстраційній службі України потягом двох тижнів доопрацювати програмні засоби Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Перевірки проводитимуться Державною реєстраційною службою України – щодо осіб, які претендують на зайняття посад у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади або в інших державних органах, крім їх територіальних органів чи підрозділів;

На регіональному рівні перевірку здійснюватимуть реєстраційні служби головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі – щодо осіб, які претендують на зайняття посад у територіальних органах чи підрозділах міністерств, інших центральних органів виконавчої влади або інших державних органів, органах влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністраціях, органах місцевого самоврядування.

Інформація про результати перевірки та документи щодо її проведення носитимуть конфіденційний характер. Такі документи, згідно наказу Мін‘юсту, зберігатимуться в порядку, встановленому законодавством.

Джерело:  УНН

Стаття опублікована у понеділок, 09.04.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− чотири = 3