Як сплатити податок, продаючи рухоме майно?

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна визначено ст. 173 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2 статті 167 Кодексу, тобто 5%. Для цілей цієї статті під продажем розуміється будь-який перехід права власності на [...]

Порядок спадкування акцій

Незнання процедури успадкування акцій може створити проблеми як для самих спадкоємців, так і для акціонерного товариства. Адже той факт, що акції померлого акціонера довгий час залишатимуться без власника, може істотно ускладнити роботу товариства, а якщо мова йде про контрольний пакет акцій, – і зовсім блокувати її. Які дії треба розпочинати спадкоємцю для оформлення спадщини у [...]

Про звільнення через зміни в організації виробництва і праці працівник має бути попереджений за 2 місяці

Лист Мінсоцполітики від 15.02.2012 р. №18/06/186-12 «Про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці» Мінсоцполітики зазначає, що відповідно до ст. 49(2) КЗпП про наступне звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в т.ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату, працівників персонально попереджають не пізніше [...]

Оподаткування виграшів

За якою ставкою ПДФО оподатковується дохід, отриманий фізичною особою від продажу товару, відмінного від рухомого та нерухомого майна, іншій фізособі, а саме: винагород, компенсаційних виплат, виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри? Згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI [...]

Янукович дозволив возити людей без ліцензії

Закон України від 22.03.2012 р. №4621-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування міжнародних автомобільних перевезень» Президент України Віктор Янукович підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування міжнародних автомобільних перевезень».Про це повідомляє прес-служба Президента. Закон виключає необхідність отримання ліцензії на здійснення перевезень пасажирів і вантажів і визначає перелік [...]

Ді-джеї та відеооператори зобов’язані декларувати доходи

Громадяни, які отримували протягом 2011 року доходи не від податкових агентів та не мають статусу суб’єкта підприємницької діяльності і при цьому надають послуги з обслуговування фізичних осіб, зобов’язані подати не пізніше 3 травня 2012 року декларацію про майновий стан і доходи, а до 1 серпня сплатити податок.Зокрема, це стосується осіб, які здійснювали разові, підручні та [...]

Скільки патентів потрібно підприємцю

Скільки потрібно придбати торгових патентів у разі, якщо суб’єкт господарювання в одному приміщенні надає кілька видів побутових послуг? Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-IV (далі — ПКУ) платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), їхні відокремлені підрозділи, [...]

Обов’язковість придбання торгового патенту при наданні побутових послуг

Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-IV (далі — ПКУ), платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), їхні відокремлені підрозділи, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять діяльність з надання платних побутових послуг, за переліком, визначеним [...]

Декларування коштів, отриманих переказом із-за кордону

Чи потрібно до декларації про доходи за 2011 рік включати грошові перекази за системою Вестерн-Юніон, отримані у 2011 році особою, яка подає декларацію? За яким курсом перерахувати грошовий переказ, якщо документ про отримання грошових коштів у банку загублено? Підпунктом 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) встановлено, що платниками податку є, [...]