Декларування коштів, отриманих переказом із-за кордону

Чи потрібно до декларації про доходи за 2011 рік включати грошові перекази за системою Вестерн-Юніон, отримані у 2011 році особою, яка подає декларацію? За яким курсом перерахувати грошовий переказ, якщо документ про отримання грошових коштів у банку загублено?

Підпунктом 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) встановлено, що платниками податку є, зокрема, фізичні особи — резиденти, які отримують іноземні доходи.

Згідно з пп. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, іноземні доходи, тобто будь-які доходи (прибуток), отримані із джерел за межами України.

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється п. 170.11 ст. 170 ПКУ, пп. 170.11.1 ПКУ якого визначено (з урахуванням вимог пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ), що у разі, коли джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 статті 167 ПКУ (15 та 17%).

Відповідно до п. 164.4 ст. 164 ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Враховуючи вищенаведене, Вам необхідно до 1 травня поточного року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за своєю податковою адресою та задекларувати суму грошового переказу, отриману у 2011 році.

За матеріалами інтернет-конференції голови ДПС у Київській області О. Нізенка

Стаття опублікована у четвер, 12.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


один + = 3