Обов’язковість придбання торгового патенту при наданні побутових послуг

Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-IV (далі — ПКУ), платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), їхні відокремлені підрозділи, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять діяльність з надання платних побутових послуг, за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.Згідно з пп. 14.1.151 п. 14.1 ст. 14 розділу І ПКУ платні послуги з метою розділу XII ПКУ — це діяльність, пов’язана з наданням побутових послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівку, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи платіжні картки. Перелік платних послуг, для надання яких необхідно придбавати торговий патент, визначається Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи вищевикладене, незалежно від того, яким чином ведуться розрахунки за надані побутові платні послуги ― у безготівковій чи готівковій формі, необхідно придбавати торговий патент.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Західно-Донбаської ОДПІ Дніпропетровської області

Стаття опублікована у четвер, 12.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 + = десять