Про звільнення через зміни в організації виробництва і праці працівник має бути попереджений за 2 місяці

Лист Мінсоцполітики від 15.02.2012 р. №18/06/186-12 «Про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці»

Мінсоцполітики зазначає, що відповідно до ст. 49(2) КЗпП про наступне звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в т.ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату, працівників персонально попереджають не пізніше ніж за 2 місяці.До закінчення двомісячного строку з дня попередження звільнення працівників з ініціативи адміністрації на зазначених підставах без їх згоди не допускається. Термін попередження про наступне звільнення може бути скорочено лише за письмовим проханням працівника. Працівник може бути звільнений до його закінчення на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП.

При цьому працівник може звільнитися також з інших підстав, а саме за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), у зв’язку з переводом (п. 5 ст. 36 КЗпП), за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у четвер, 12.04.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


два × 7 =