ВАСУ роз’яснив порядок обчислення терміну звернення податкової до суду за стягненням податкового боргу

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) листом №1017/11/13-12 роз’яснив, як слід обчислювати термін звернення податківців до суду з поданням про стягнення податкового боргу.

Значення має саме факт відправлення, але не отримання платником податкової вимоги. Останнє є окремою дією, що не впливає на обчислення терміну.

Орган ДПС, згідно з частиною 1 статті 183-3 КАС, може звернутися до суду за стягненням коштів протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що обумовлюють звернення до суду. Подання має бути письмовим, містити, зокрема, підстави звернення, всі викладені в поданні органу ДПС обставини повинні підтверджуватися доказами.

Однією з підтверджених обставин при зверненні до суду має бути відправлення платникові податкової вимоги (оскільки пунктом 95.2 ПКУ встановлено, що стягнення коштів з платника не може здійснюватися раніше, ніж через 60 днів після надіслання йому відповідної вимоги). Причому, дотримуючись букви закону, слід зазначити, що має значення саме факт відправлення, але не отримання платником податкової вимоги. Останнє є окремою дією, що не впливає на обчислення 60-денного терміну.

Відправлення податкової вимоги здійснюється у тому самому порядку, що й відправлення податкового повідомлення-рішення, тобто воно має або вручатися безпосередньо під підпис, або надсилатися листом з повідомленням про вручення.

ВАСУ підкреслює, що два зазначені способи відправлення є рівнозначними, і з норми закону зовсім не випливає, що один із них (зокрема, вручення під підпис) має передувати іншому.

Для підтвердження факту відправлення листа з повідомленням про вручення достатньо підтвердити передачу податковим органом відповідної кореспонденції на пошту.

Таким чином, при використанні поштового способу інформування платника про наявність у нього податкового боргу, право на внесення до суду органами ДПС подання про стягнення податкового боргу виникає наступного дня після закінчення 60-денного терміну з дня відправлення платникові податків податкової вимоги рекомендованим листом з повідомленням про вручення, незалежно від дати фактичного отримання цього листа.

ЛІГА:ЗАКОН

Стаття опублікована у п`ятниця, 13.04.2012, у категорії Податки, Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× шість = 48