Мін’юст роз’яснив питання надання громадянам безкоштовної правової допомоги

Міністерство юстиції підготувало роз’яснення, що стосується основних положень і способів реалізації закону “Про безоплатну правову допомогу”.

Мін’юст у своєму раз’ясненні нагадує, що закон передбачає надання двох видів юридичної допомоги – первинної та вторинної. Таким чином, законодавець диференціює поняття «доступу до права» (англ. access to law, фр. Acces au droit) і «доступу до правосуддя» (англ. access to justice, фр. Acces au justice).

Безкоштовна первинна правова допомога включає в себе:

  • надання правової інформації;
  • надання консультацій та роз’яснень з правових питань;
  • складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних);
  • надання допомоги в забезпеченні доступу осіб до безоплатної вторинної правової допомоги та медіації.

Отримати таку допомогу має право кожен, хто перебуває під юрисдикцією України, в незалежності від того, чи є він громадянином країни, іноземцем або особою без громадянства.

Відповідно до закону, первинну правову допомогу надають всі органи виконавчої влади та місцевого самоврядування – з питань, що належать до їх компетенції, а також утворені органами місцевого самоврядування спеціалізовані установи та залучені ними фізичні та юридичні особи приватного права.

Безкоштовна вторинна правова допомога буде полягати:

  • у наданні послуг щодо захисту від обвинувачення;
  • в представництві інтересів осіб у судах, державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • у складанні процесуальних документів.

Право на безкоштовну вторинну правову допомогу, на відміну від первинної, мають лише окремі категорії осіб, визначені законом, з урахуванням двох критеріїв – критерію малозабезпеченості та приладдя до тих категорій осіб, для яких законами вже закріплено право на безкоштовну правову допомогу.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 13.04.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


сім × = 49