Не всі дозволи у сфері будівництва видаються дозвільними центрами

Лист Мінекономіки від 03.04.2012 р. Загалом видача госпсуб’єктам документів дозвільного характеру має відбуватися з неухильним дотриманням норм чинного законодавства з урахуванням особливостей, передбачених спеціальними законами у відповідних сферах госпдіяльності. Якщо йдеться про дозволи у сфері будівництва, то як їх отримати: через дозвільні центри чи безпосередньо від відповідного державного органу (Держархбудінспекція)?Мінекономіки надає роз’яснення з питань видачі [...]

Стягнення податкового боргу не залежить від факту отримання податкової вимоги

Лист ВАСУ від 09.04.2012 р. №1017/11/13-12 ВАСУ знову повернувся до питань стягнення податкового боргу з платників податків. Нагадаємо, що останнє роз’яснення щодо цього надавалося на початку 2011 року — листи ВАСУ від 02.02.2011 р. №149/11/13-11 та від 22.04.2011 р. №571/11/13-11 (щодо стягнення боргу з фізосіб). Загалом за змістом ч. 1 ст. 183-3 КАС України стягнення [...]

Затверджено положення про експертну комісію Держслужби з питань захисту персональних даних

Наказ ДСЗПД від 19.03.2012 р. №15 «Про затвердження Положення про експертну комісію Державної служби України з питань захисту персональних даних» Держслужба з питань захисту персональних даних затвердила Положення про експертну комісію Державної служби України з питань захисту персональних даних.Відповідно до Положення основним завданням екстреної комісії Державної служби України з питань захисту персональних даних є організація [...]

ФОП не має права на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності

Фізична особа — платник єдиного податку сплачує кошти за навчання своєї дитини. Чи застосовується у цьому разі податкова знижка? Згідно з пп. 166.4.2 ст. 166 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень [...]

Ліцензію видадуть без виписки з держреєстру

З 13 квітня 2012 року до заяви про видачу ліцензії не треба додавати виписки з Єдиного держреєстру юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців. Відповідні зміни Законом України від 22.12.2011 р. №4223-VI внесено до Закону України від 01.06.2000 р. №1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Газета «Частный предприниматель»