Оподаткування інвестиційного прибутку фізособи при виході з числа засновників госпсуб’єкта

Який порядок оподаткування доходів фізичної особи в ситуації, коли вона здійснює майновий внесок до статутного капіталу товариства, а після цього виходить зі складу учасників та отримує належну їй частку коштами?

Відповідно пп. 165.1.44 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку — фізичної особи не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи — емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.Операції із внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи — резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права відповідно до пп. 170.2.2 Податкового кодексу України вважаються придбанням інвестиційного активу.

Цим самим підпунктом передбачено, що операції з повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента, прирівнюються до продажу інвестиційного активу.

Тобто оподаткуванню підлягатиме додатна різниця між сумою грошових коштів, яку учасник отримує при виході, та вартістю майнового внеску учасника згідно зі статутними документами підприємства.

Слід також зазначити, що підпунктом 170.2.8 Податкового кодексу України передбачено розмір інвестиційного прибутку, що не обкладається податком на доходи фізичних осіб, а саме ― якщо він не перевищує суму, визначену в абз.1 пп. 169.4.1 Податкового кодексу України (у 2012 році — 1500 грн).

Стаття опублікована у середа, 18.04.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


сім + 1 =