Опікун недієздатної особи подає за неї декларацію про доходи

Моя мати, яка є недієздатною (згідно з рішенням суду), отримала у спадок квартиру від сестри. Свідоцтво про спадщину видано у 2011 році. Я є опікуном матері. Чи повинен я подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податок зі спадку за матір?

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 ПКУ податкова декларація — документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.Згідно з п. 179.4 ст. 179 ПКУ платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року.

Разом з тим п. 179.6 ст. 179 ПКУ передбачено, що обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на опікуна або піклувальника щодо доходів, отриманих неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною. Крім того, ст. 41 Цивільного кодексу України передбачено, що правочини від імені недієздатної фізичної особи та на її користь вчиняє її опікун. Отже, враховуючи викладене Ви зобов’язані подати декларацію про отримані доходи за 2011 рік до 1 травня 2012 року та до 1 серпня 2012 року сплатити податок (п. 54.2 ст. 54, абз. 1 п. 179.7 ст. 179 ПКУ).

Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ДПС у Полтавській області

Стаття опублікована у середа, 18.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


4 × = тридцять два