Штрафні санкції за порушення норм законів з питань оподаткування

Лист ДПСУ від 05.04.12 р. №9993/7/15-1417 «Про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення норм законів з питань оподаткування» ДПС України з метою однозначного тлумачення норм ПКУ надсилає для врахування у роботі лист ДПС України від 05.04.12 р. №9993/7/15-1417 щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення норм законів з питань оподаткування з урахуванням вимог [...]

Витрати на оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого

Чи включаються до складу витрат платника податку — кредитора витрати на оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого (ліквідатора) у справі про банкрутство боржника? Відповідно до ст. 1 Закону України від 14.05.92 р. №2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (за текстом — Закон №2343) арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) — [...]

Сплата збору за першу реєстрацію повітряних суден

Відповідно до п. 237.1 ст. 237 та п. 239.1 ст. 239 ПКУ збір сплачується фізичними та юридичними особами за місцем реєстрації транспортних засобів та ставками, які діють на день сплати перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів в органах, що проводять таку державну реєстрацію. Місцезнаходження органу, який проводить реєстрацію транспортних засобів в Україні, не [...]

Податкова знижка у запитаннях і відповідях

На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав начальник відділу оподаткування фізичних осіб Золочівської МДПІ Сембай Олег Романович. Надаємо найактуальніші запитання, які цікавили платників. Чи має право батько на податкову знижку, якщо договір на навчання укладено між вузом та батьком студента, а квитанції на оплату оформлено на ім’я студента, який не [...]

Власник ТОВ може керувати без трудового договору та з оплатою згідно зі статутом

Лист Мінсоцполітики від 07.02.2012 р. №113/13/84-12 Мінсоцполітики розглядає доволі проблемне питання щодо оплати виконання певних обов’язків з управління юрособою одного із засновників, якій не має укладеного трудового договору чи контракту та не оформлений на посаду керівника такого підприємства.Це питання нині ускладнюється наявністю відповідальності за невиплату заробітної плати. Чимало підприємств роблять одну й ту саму помилку: [...]

Дозвіл на працевлаштування іноземця за цивільно-правовим договором не потрібен

Лист Інспекції з контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення від 18.01.2012 р. №ДЦ-09-276/0/6-12 Життя іноді диктує не лише свої умови, але й встановлює свої правила гри, коли людина мусить підкорювати вершини складних життєвих обставин.Зрозуміло, що Україна не є надто привабливою для громадян інших країн, яким відкриті кордони для роботи та проживання. Проте за певних [...]

При зменшенні розміру статутного капіталу без відшкодування засновнику отримаємо дохід

Лист ДПА у Дніпропетровській області від 06.01.2012 р. №514/10/15-124 Незважаючи на те, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися лише платником податків, якому її надано, все ж таки не можемо не звернути увагу на одну з них. ДПА у Дніпропетровській області надає роз’яснення з приводу відображення у податковому обліку зменшення розміру статутного капіталу [...]