Визначення терміна «податкова адреса» у разі реєстрації в одному місці, а отримання доходу в іншому

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до ст. 67 Конституції України від 28 червня 1996 року кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Усі громадяни щороку подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом. Згідно зі ст. 29 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. №435-ІV, зі змінами та доповненнями, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання у ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Крім того, згідно з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі — ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Відповідно до п. 45.1 ст. 45 ПКУ платник податків — фізособа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків — фізособи визнається місце його проживання, за яким він береться на облік як платник податків в органі ДПС. Платник податків — фізособа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ сума податкових зобов’язань, донарахована органом ДПС, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені ПКУ. Враховуючи вищевикладене, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, повинен подати декларацію до органу ДПС за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

ДПІ у Печерському районі м. Києва

Стаття опублікована у п`ятниця, 20.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 + = тринадцять