Земельний податок за ділянку під будинком, що перебуває у спільній сумісній власності

Як фізособа-підприємець повинна сплачувати земельний податок за земельну ділянку, на якій розташовано багатоповерховий будинок, що перебуває у спільній сумісній власності?

Відповідно до пункту 286.6 статті 286 Податкового кодексу України за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожній з таких осіб:1) у рівних частках, — якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їхньою згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно до належної частки кожної особи, — якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно до належної частки кожної особи, — якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки.

Ставки податку за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, визначено у статті 275 Податкового кодексу України.

 

Стаття опублікована у понеділок, 23.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


сім − 1 =