Строки встановлення ставок ЄП

В які терміни сільські, селищні та міські ради повинні встановити фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб — підприємців на 2012 рік та яким документом вони їх затверджують?

Відповідно до п. 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 4 листопада 2011 року №4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (далі — Закон №4014) абзаци сто чотирнадцятий, сто п’ятнадцятий і сто шістнадцятий пп. 14 п. 1 розділу I Закону №4014 (щодо встановлення сільськими, селищними та міськими радами фіксованих ставок єдиного податку, визначених п. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, набирають чинності з дня опублікування Закону №4014, тобто з 24 листопада 2011 року.Згідно з п. 293.2 ст. 293 ПКУ фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку — у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

2) для другої групи платників єдиного податку — у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Крім того, п. 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №4014 передбачено, що рішення відповідних сільських, селищних, міських рад про встановлення ставок єдиного податку, прийняті на виконання Закону №4014, застосовуються, як виняток із положень пп. 12.3.4 ст. 12 ПКУ, з 1 січня 2012 року.

Враховуючи те, що з 1 січня 2012 року фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку повинні сплачувати єдиний податок за новими ставками, то сільські, селищні та міські ради приймають рішення щодо визначення розміру ставок у термін до 1 січня 2012 року.

«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», №15, 17 квітня 2012 року

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у вівторок, 24.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 5 = одинадцять