Коли ставати на облік у Держфінмоніторингу

Коли для аудиторів та аудиторських фірм настає обов’язок стати на облік у Державній службі фінансового моніторингу України?

Відповідно до підпункту «г» пункту 8 частини другої статті 5 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» (далі — Закон) аудитори та аудиторські фірми є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу.Згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 Закону аудитори та аудиторські фірми зобов’язані стати на облік у Державній службі фінансового моніторингу України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абзацу п’ятого пункту 6 Порядку взяття на облік суб’єктів первинного фінансового моніторингу, реєстрації ними фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, і подання Державній службі фінансового моніторингу України інформації про зазначені та інші фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. №747, аудитори та аудиторські фірми зобов’язані стати на облік не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дати встановлення ділових відносин з клієнтом, який має намір вчинити один із правочинів, визначених частиною першою статті 8 Закону.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону такими правочинами є:

  • купівля-продаж нерухомості;
  • управління активами клієнта;
  • управління банківським рахунком або рахунком у цінних паперах;
  • залучення коштів для утворення юридичних осіб, забезпечення їх діяльності та управління ними;
  • утворення юридичних осіб, забезпечення їх діяльності чи управління ними, а також купівля-продаж юридичних осіб.

Відповідно до пункту 25 частини першої статті 1 Закону, ділові відносини — це відносини між клієнтом та суб’єктом первинного фінансового моніторингу, що виникли на підставі договору про надання фінансових або інших послуг.

 

Держфінмоніторинг

Стаття опублікована у середа, 25.04.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 × = вісім