Податкова соціальна пільга запитання-відповіді

Який розмір податкової соціальної пільги діє у 2012 році?

Згідно з п. 1 р. XIX «Прикінцеві положення» ПКУ, загальна податкова соціальна пільга надається у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожитковому мінімуму для працездатної особи, встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Тобто, з 01.01.12 р. загальна ПСП становить 536,50 грн (1073 х 50%). Своєю чергою, підвищені соцпільги — 100% (пільга на двох і більше дітей), 150% та 200% — також обчислюють від зазначеної суми загальної пільги.

Яку податкову соцпільгу надати батькові двох неповнолітніх дітей, якщо мати перебуває у відпустці по догляду за дитиною?

Відповідно до пп. 169.1.2 ст. 169 ПКУ, батько двох дітей може претендувати на підвищену податкову соціальну пільгу, а саме 100% загальної пільги (у 2012 році — 536,5 грн) з розрахунку на кожну дитину до 18 років, тобто у сумі 1073,0 грн (536,5 х 2 дітей) та за умови, що його місячна заробітна плата не перевищує загального ліміту 1500,0 грн (1073,0 грн х 1,4 та округлені до найближчих 10 грн — пп. 169.4.1 ПКУ), збільшеного кратно до кількості дітей, тобто 3000,0 грн (1500 х 2 дітей).

Чи можуть батьки двох неповнолітніх дітей, окрім підвищеної соціальної пільги на дітей, отримувати і звичайну пільгу на себе?

Ні. Відповідно до пп. 169.3.1 ст. 169 ПКУ, у разі якщо платник податку має право на застосування ПСП з двох і більше підстав, зазначених у п. 169.1 цієї статі, то застосовується одна соцпільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір.

Працівника прийнято на роботу в середині місяця. Чи можна застосовувати ПСП?

Так, якщо працівник не скористався пільгою на іншому підприємстві. Відповідно до пп. 169.2.2 ст. 169 ПКУ, податкова пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Чи передбачено законодавством пільги з оподаткування при реєстрації транспортних засобів?

Відповідно до п. 235.1 статті 235 ПКУ від сплати збору за реєстрацію транспортних засобів звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України.

Крім цього, звільняються транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

З телефонної «гарячої лінії» 19 квітня 2012 року із заступником голови ДПС у Львівській області Сторчилом Олексієм Олександровичем

ДПС у Львівській обл.

 

Стаття опублікована у четвер, 26.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять × 6 =