Громадська організація — не населення і не платник ЄП

Мене цікавлять саме такі послуги для юросіб (саме громадських організацій, не платників ПДВ) від ПП на 2-й групі, як здавання під найм особистого нерухомого майна, проведення спортивно-оздоровчих та інших заходів щодо забезпечення фізичного комфорту дітей та молоді. Також мене цікавить можливість продавати свою продукцію юрособам (саме громадським організаціям, не платникам ПДВ).

Абзацом другим п. 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV ПКУ (у редакції Закону №4014) встановлено, що фізособи — підприємці — платники єдиного податку, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, обсяг доходу не перевищує 1000000 грн, мають право обрати другу групу єдиного податку.

При цьому дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.

Третю групу можуть обрати фізичні особи — підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб, обсяг доходу не перевищує 3000000 грн (абзац третій п. 291.4 ПКУ).

Господарські відносини між суб’єктами господарювання регулюються ГКУ.

Відповідно до глав 19 та 20 розділу IV ГКУ, господарські зобов’язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законодавством, а також з угод, не передбачених законодавством, але таких, які йому не суперечать.

Між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності виникають майново-господарські або цивільно-правові зобов’язання, в силу яких зобов’язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь іншої сторони, а управнена сторона має право вимагати від зобов’язаної сторони виконання її обов’язку.

Враховуючи вищевикладене, у разі якщо фізособа — підприємець — платник єдиного податку у господарських відносинах з іншим суб’єктом господарювання (який не є платником єдиного податку) відповідно до умов договору або угоди виступає як споживач послуг, такий підприємець має право обрати другу групу платників єдиного податку.

Якщо фізособа — підприємець — платник — єдиного податку у господарських відносинах з іншим суб’єктом господарювання (який не є платником єдиного податку) відповідно до умов договору або угоди виступає як виконавець послуг, такий підприємець повинен обрати третю групу платників єдиного податку.

У цьому конкретному випадку, Ви, як фізична особа — підприємець, яка надає в оренду власне нерухоме майно громадській організації (неплатнику єдиного податку), повинні обрати третю групу платників єдиного податку.

Щодо здійснення торгівлі фізичною особою — підприємцем платником єдиного податку 2-ї групи, то ПКУ не передбачено будь яких обмежень у виборі контрагентів.

ДПС у м. Києві

Стаття опублікована у п`ятниця, 27.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 × чотири =