З 03.05.2012 р. в Україні починається примусовий перепис юридичних та фізичних осіб ― підприємців

Наказ Мін’юсту від 12.04.2012 р. №575/5

Нагадаємо, що юридичні та фізичні особи ― СПД, зареєстровані до 01.07.2004 р., повинні були до 10.02.2012 р. подати реєстраційну картку про включення відомостей про них до ЄДР.

Саме з цією датою була спочатку пов’язана необхідність заміни свідоцтв про державну реєстрацію старого зразка на свідоцтва про держреєстрацію єдиного зразка.

Проте у зв’язку із внесенням змін до чинного законодавства стосовно державної реєстрації, зокрема йдеться про Закон України від 19.05.2011 р. №3384-VI, всіх юридичних та фізичних осіб ― підприємців позбавлено необхідності обмінювати свідоцтва про держреєстрацію на свідоцтва нового зразка, оскільки замість свідоцтва про держреєстрацію запроваджено інший документ — виписку з ЄДР.У зв’язку з цим до 10.02.2012 р. усі юрособи та фізособи ― підприємці, створені та зареєстровані до 01.07.2004 р., зобов’язані були подати держреєстратору реєстраційну картку для включення відомостей про них до ЄДР, а держреєстратор, своєю чергою, повинен був включити відомості про діючих юросіб та фізосіб — підприємців і видати їм виписку з ЄДР.

Ми вже неодноразово зазначали, що, незважаючи на відсутність відповідальності за неподання картки про включення відомостей до ЄДР, видані раніше свідоцтва (у цьому випадку йдеться про свідоцтва старого зразка, які не були замінено на свідоцтва нового зразка) є недійсними.

А юрособи та фізособи — підприємці, які не встигли до 10.02.2012 р. отримати свідоцтва нового зразка або включити відомості про себе до ЄДР шляхом подання відповідної реєстраційної картки, вважаються госпсуб’єктами, відомості про яких не включено до ЄДР.

Хоча незрозуміло, що це означає: що такі госпсуб’єкти не зареєстровані чи є такими, реєстрацію яких скасовано?

Як свідчать останні зміни у законодавстві, — будуть примусово поновлені. Адже відповідно до Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 р. №575/5, створюються тимчасові комісії, які збиратимуть узагальнену інформацію про невключених суб’єктів за їхнім місцезнаходженням для подальшого включення їх державними реєстраторами до ЄДР. Ця узагальнена інформація про невключених суб’єктів передаватиметься Державній реєстраційний службі України.

Отже, результатом подібної інвентаризації буде ані скасування держреєстрації, ані вилучення госпсуб’єктів із ЄДР, які так і не встигли поновити дані про себе в ЄДР. За них це зроблять державні реєстратори за результатами проведеної загальної інвентаризації ЄДР.

Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у п`ятниця, 27.04.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


два + = 10