Недопущення на перевірку — підстава для зупинення видаткових операцій

Чи мають право органи ДПС зупиняти видаткові операції суб’єктів господарювання на рахунках у банках та інших фінансових установах у разі недопущення посадових осіб органів ДПС до обстеження територій та приміщень?

Відповідно до пп. 20.1.15.2 ст. 20 ПКУ, органи ДПС мають право звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов’язань платника податків) у разі недопущення посадових осіб органів ДПС до обстеження територій та приміщень, визначених у пп. 20.1.11 ПКУ, а саме доступу під час проведення перевірок до територій, приміщень (крім житла громадян) та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності, та/або є об’єктами оподаткування або використовується для отримання доходів (прибутку) чи пов’язані з іншими об’єктами оподаткування та/або можуть бути джерелом погашення податкового боргу. Отже, органи ДПС мають право звертатися до суду щодо зупинення видаткових операцій суб’єктом господарювання на рахунках у банках та інших фінансових установах, у разі недопущення посадових осіб органів ДПС до обстеження територій та приміщень.

Єнакієвська ОДПІ

Стаття опублікована у п`ятниця, 27.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 8 = один