Платник податків може не надати лише документи, вилучені правоохоронними органами

Чи має право орган ДПС при проведенні документальної перевірки платника податків та ненаданні ним підтвердних документів, які є в опечатаному приміщенні на підставі рішення суду, вважати такі документи відсутніми?

Відповідно до п. 44.6 ст. 44 ПКУ, у разі якщо до закінчення перевірки платник податків не надає посадовим особам органу ДПС, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності. Протягом трьох робочих днів з дня отримання акта перевірки платник податків має право надати до контролюючого органу, що призначив перевірку, документи, визначені в акті перевірки як відсутні згідно з п. 44.7 ст. 44 ПКУ. У разі коли до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також виконання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, були вилучені правоохоронними та іншими органами, зазначені органи зобов’язані надати для проведення перевірки контролюючому органу копії зазначених документів або забезпечити доступ до перевірки таких документів.

Єнакієвська ОДПІ

Стаття опублікована у п`ятниця, 27.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 − три =