Деякі питання заповнення Реєстру фінансових операцій, що підлягають фінмоніторингу

Згідно з частиною третьою статті 12 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» порядок реєстрації фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, а також подання Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, інші фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, встановлюється КМУ для всіх суб’єктів первинного фінансового моніторингу (крім банків).

Порядок подання Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та інших фінансових операцій, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, затверджений постановою КМУ від 25.08.2010 р. №747.

Відповідно до пункту 12 зазначеного Порядку, реєстр — це форма реєстрації суб’єктом первинного фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, інші фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, та їх учасників, яка визначається Держфінмоніторингом.

Держфінмоніторинг наказом від 26.08.2010 р. №148 «Про затвердження форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу, та Інструкції щодо їх заповнення», який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.10.2010 р. за №891/18186, визначив форму Реєстру та порядок його подання до Держфінмоніторингу.

Відомості про фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу заносяться у форму №2-ФМ «Реєстр фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу» (далі — Реєстр).

Кожній фінансовій операції, яка внесена до Реєстру, присвоюється порядковий номер (поле 470). Порядкові номери у Реєстрі починаються з «1» і нумеруються послідовно. При цьому порядкові номери у Реєстрі мають наскрізну нумерацію та не можуть повторюватись протягом усього періоду діяльності суб’єкта.

Водночас слід зазначити, що згідно з вимогами законодавства Реєстр ведеться нотаріусами окремо і відрізняється від реєстру для реєстрації нотаріальних дій. Нумерація у цих реєстрах не збігається.

Держфінмоніторинг

Стаття опублікована у четвер, 03.05.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 4 = двадцять