Подання документів аудиторам для потреб фінмоніторингу

У якому вигляді клієнти повинні подавати аудиторам і аудиторським фірмам документи для проведення ідентифікації?

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» (далі — Закон) суб’єкт первинного фінансового моніторингу здійснює ідентифікацію клієнтів, які проводять фінансові операції, на підставі поданих офіційних документів або засвідчених в установленому порядку їх копій.Згідно з абзацом першим пункту 4.4 розділу IV Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство фінансів України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2011 р. №392, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 квітня 2011 р. за №470/19208, ідентифікація клієнтів, які проводять фінансові операції, здійснюється на підставі офіційних документів або їхніх копій, що засвідчені нотаріально або підприємством (установою, організацією), яке їх видало.

Перелік необхідних даних, які слід встановити під час проведення ідентифікації, наведено у частинах одинадцятій та дванадцятій статті 9 Закону.

Незасвідчені копії документів, документи, отримані електронною поштою або за допомогою факсимільного зв’язку, не можуть прийматися суб’єктами первинного фінансового моніторингу для проведення ідентифікації.

Стаття опублікована у четвер, 03.05.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


3 + = вісім