Спадкоємці вкладників Ощадбанку СРСР зможуть розраховувати лише на 500 грн

Оприлюднено постанову уряду про компенсаційні виплати. Кабінет міністрів України (КМУ) передбачив виплати спадкоємцям вкладників Ощадбанку СРСР у розмірі до половини стандартної суми компенсації — тобто тільки 500 грн. Таке положення зафіксоване у відповідній постанові уряду № 346 про порядок виплат компенсацій, прийнятій 23 квітня 2012 року і оприлюдненій в газеті «Урядовий кур’єр» у п’ятницю, 4 травня. Згідно з документом, передбачено 552 млн грн для виплати компенсації [...]

У якому віці виходять на пенсію в Україні?

В якому віці виходять на пенсію в Україну? Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в статті 26 встановлює єдиний вік – 60 років, як для чоловіків, так і для жінок, після досягнення якого і наявності страхового стажу не менше 15 років можна претендувати на отримання пенсії за віком. До досягнення цього віку мають право [...]

Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації

Лист Держархбудінспекції від 09.04.2012 р. №40-12-2518 «Щодо сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту» Держархбудінспекція нагадує, що відповідно до Постанови КМУ №461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» та Постанови №466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» спрощено дозвільні процедури у будівництві, зокрема скорочено перелік документів, необхідних для отримання дозволу на виконання [...]

Мін′юст затвердив форми заяв, що застосовуються при реєстрації речових прав

Наказ Мін’юсту від 17.04.2012 р. №595/5 «Про впорядкування відносин, пов’язаних із державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Наказ про це набере чинності з дня його офіційного опублікування.Міністерство юстиції наказом №595/5 затвердило форми заяв, що застосовуються під час реєстрації речових прав та їхніх обтяжень і подаються органам держреєстрації прав. Затверджено, зокрема, форми [...]

Незавершене будівництво в декларації про доходи

Відображення у податковій декларації про майновий стан і доходи об’єкта незавершеного будівництва, на який не оформлено право власності Відповідно до ч. 3 статті 331 Цивільного кодексу України до завершення будівництва (створення) майна особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані у процесі цього будівництва (створення) майна. У разі необхідності особа, зазначена в абзаці 1 [...]

Відшкодування комунпослуг при оренді — як сплачувати єдиний податок

Я є ФОП на ЄП, 3 група, 5%. Вид діяльності — здавання в оренду власних приміщень (КВЕД 2005 — 70.20.0) Крім орендної плати за користування нежитловими приміщеннями, орендарі (юрособи) відшкодовують мені проведену мною оплату за фактично спожиту ними електроенергію та комунальні послуги. Крім того, при оплаті рахунків за спожиту електроенергію та комунальні послуги я сплачую [...]

Куди сплачувати ПДФО з гонорару нерезидента

Підприємство-резидент підписало договір з фізичною особою — нерезидентом про участь останнього у концертному заході. При виплаті суми за договором має бути сплачено ПДФО. На які реквізити (код та назва рахунка) має бути перераховано зазначений податок? Відповідно до п. 170.10 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ доходи з джерелом [...]

ПДФО з успадкованої та обміняної квартири

Я отримав квартиру у спадщину. Як спадкоємець 1-ї черги податок не сплачував. Проте до закінчення трирічного терміну у грудні 2011 року обміняв успадковану квартиру на частину будинку. Чи правильно мені було нараховано податок, який потрібно сплатити? Адже згідно з п. 172.3 дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але [...]

Зміни до Інструкції з товарознавчої оцінки та маркування м’яса

Наказ Мінагрополітики від 04.04.2012 р. №163 «Про затвердження Змін до Інструкції з товарознавчої оцінки та маркування м’яса» Мінагрополітики внесло зміни до Інструкції з товарознавчої оцінки та маркування м’яса, затвердженої наказом від 01.11.2011 р. №587.Зокрема встановлено, що при пакуванні тушок птиці в індивідуальні пакети з полімерної плівки або ящики чи іншу тару з полімерних матеріалів із [...]

Зміни у правилах користування централізованим водопостачанням

Наказ Мінрегіонбуду від 27.03.2012 р. №131 «Про затвердження Змін до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» Мінрегіонбуд вніс зміни до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства від 27.06.2008 р. №190.Зокрема, змінено формулу розрахунку середньорічного обсягу стічних вод, що утворюються внаслідок [...]