ПДФО з успадкованої та обміняної квартири

Я отримав квартиру у спадщину. Як спадкоємець 1-ї черги податок не сплачував. Проте до закінчення трирічного терміну у грудні 2011 року обміняв успадковану квартиру на частину будинку. Чи правильно мені було нараховано податок, який потрібно сплатити? Адже згідно з п. 172.3 дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижчої за оціночну вартість такого об’єкта, розраховану органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону. При обміні об’єкта нерухомості на інший (інші) дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна, визначеного: а) у абзаці 1 пункту 172.1 цієї статті, — не оподатковується?

Відповідно до п. 172.1 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.

Однак зазначимо, що пункт 172.1 ст. 172 доповнено абзацом 2 згідно з Законом України від 07.07.2011 р. №3609-VI, який набрав чинності з 01.01.2012 р.

Згідно з п. 172.3 ст. 172, зокрема, при обміні об’єкта нерухомості на інший (інші) дохід платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження нерухомого майна, визначеного:

а) у абзаці 1 пункту 172.1 цієї статті, — не оподатковується;

б) у пункті 172.2 цієї статті, — оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу.

З огляду на це, якщо Ви у грудні 2011 р. обміняли успадковану квартиру, яка перебувала у власності менше трьох років, на частину будинку, Вам необхідно було сплатити податок на доходи фізосіб відповідно до п. 167.2 ст. 167.

ДПС у м. Києві http://www.kyivsta.gov.u

Стаття опублікована у п`ятниця, 04.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


2 + = п'ять