У якому віці виходять на пенсію в Україні?

В якому віці виходять на пенсію в Україну?

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в статті 26 встановлює єдиний вік – 60 років, як для чоловіків, так і для жінок, після досягнення якого і наявності страхового стажу не менше 15 років можна претендувати на отримання пенсії за віком.

До досягнення цього віку мають право на пенсію за віком жінки 1961 року народження і старше:

Вік для виходу на пенсію Дата народження
55 років до 30 вересня 1956
55 років і 6 місяців з 1 жовтня 1956 р. по 31 березня 1957
56 років з 1 квітня 1957 р. по 30 вересня 1957
56 років і 6 місяців з 1 жовтня 1957 р. по 31 березня 1958
57 років з 1 квітня 1958 р. по 30 вересня 1958
57 років і 6 місяців з 1 жовтня 1958 р. по 31 березня 1919
58 років з 1 квітня 1959 р. по 30 вересня 1959
58 років і 6 місяців з 1 жовтня 1959 р. по 31 березня 1960
59 років з 1 квітня 1960 р. по 30 вересня 1960
59 років і 6 місяців з 1 жовтня 1960 р. по 31 березня 1961
60 років з 1 квітня 1961 р. по 31 грудня 1961

Якщо ж жінка, яка народилася до 31 грудня 1961 року, все ж таки вирішить вийти на пенсію пізніше, їй буде покладено надбавка в розмірі 2,5% за кожні 6 місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 і до 60 років.

До 1 січня 2015 року жінки, яким виповнилося 55 років, при наявності страхового стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи, мають право дострокового виходу на пенсію. В цьому випадку її розмір зменшується на 0,5% за кожен місяць дострокового виходу на пенсію.

Також до досягнення віку, передбаченого ст. 26 Закону, призначається:

  • пенсія на пільгових умовах відповідно до ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» (працівникам, зайнятим на роботах за Списком 1, Списку 2 та на інших важких роботах);
  • пенсія хворим на гіпофізарний нанізм (ліліпутам), диспропорційним карликам (чоловікам з 45 років за наявності страхового стажу 20 років, жінкам – з 40 років і при наявності страхового стажу 15 років);
  • пенсія жінкам, які народили більше 5 дітей і виховали їх до 6-річного віку, а також матерям дітей-інвалідів з дитинства після досягнення 50 років при стажі не менше 15 років;
  • пенсія інвалідам за віком – сліпим та інвалідам з дитинства 1 групи (чоловікам після досягнення 50 років при стажі 15 років, жінкам після досягнення 40 років при стажі 10 років);
  • пенсія за вислугою років відповідно до ст.ст. 52, 54, 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» і спеціальними законами.

Prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 04.05.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 9 = дванадцять