Виправлення самостійно виявлених помилок у Розрахунку частини чистого прибутку (доходу)

Лист ДПСУ від 19.04.2012 р. №11361/7/15-1217 «Щодо виправлення самостійно виявлених помилок у Розрахунку частини чистого прибутку (доходу)» Податкова надала методичну допомогу щодо виправлення самостійно виявлених помилок у Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями (Наказ ДПАУ від 16.05.2011 р. №285).У ст. 9 і 10 ПКУ, [...]

Підприємець, що орендує нерухомість у нерезидента, сплачує ПДВ

Чи є відповідальною за нарахування та сплату ПДВ фізична особа — підприємець — неплатник ПДВ при отриманні від постійного представництва нерезидента — неплатника ПДВ послуг з оренди нерухомості, розташованої на митній території України? України?Згідно з пп. 14.1.193 статті ПКУ представництво нерезидента — постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в [...]

Пільги щодо збору за першу реєстрацію транспортних засобів в Україні

З набранням чинності 1 січня 2011 року розділом VII «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу» ПКУ від 02.12.10 р. №2755-VII (зі змінами та доповненнями) визначено таким, що втратив чинність, Закон України від 11.12.91 р. №1963-ХІІ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», в результаті громадяни сплачують одноразово платіж «збір за [...]

Пільга з земельного податку не звільняє від подання декларації

Чи звільняються від подання податкових декларацій з плати за землю юрособи, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню на підставі ст. 283 ПКУ? Відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізосіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і [...]

Визначення доходу юридичної особи — платника єдиного податку, який здійснює комісійну торгівлю

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями доходом платника єдиного податку для юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. [...]

Укрзалізниця запроваджує систему пунктів пересадок пасажирів за європейською моделлю

З введенням розкладу руху поїздів на 2012 — 2013 рр. Державна адміністрація залізничного транспорту України запровадить систему пасажирських перевезень з використанням пунктів пересадки. Про це під час брифінгу повідомив начальник головного пасажирського управління Укрзалізниці Олександр Іванько.«Ця система передбачає введення та розвиток системи основних пунктів пересадок — «хаб-центрів» — у великих містах і на вузлових станціях [...]

ВССУ: що визнається судовою практикою як джерело підвищеної небезпеки

Вищий спеціалізований суд з розгляду кримінальних та цивільних справ узагальнив судову практику з розгляду судами у 2010 — 2011 роках цивільних справ про відшкодування шкоди, заподіяної джерелом підвищеної небезпеки. ВССУ, зокрема, спинився і на питанні про те, що визнається як джерело підвищеної небезпеки у судовій практиці, та на видах джерел. При цьому суд висловив такі [...]

Не можна вчитися на стаціонарі за двома спеціальностями одночасно

Міністерство освіти наголошує, що одночасне навчання на денних формах є фізично неможливим. Міносвіти у листі №1/9-291 вважає за потрібне звернути увагу на той факт, що жодним чином навчання студентів за двома напрямами підготовки (спеціальностями) не може відбуватися на одній і тій самій формі навчання.Роз’яснення було підготовлено у зв’язку з тим, що у процесі перевірок були [...]

Фізособи-«спрощенці» повинні сплачувати ЄСВ за період відпустки і хвороби

Лист ПФУ від 02.04.2012 р. №7619/03-30 «Щодо сплати єдиного внеску фізичними особами — платниками єдиного податку» ПФУ зазначає, що оскільки фізособи-«спрощенці» ― платники податку І та ІІ груп у період протягом одного календарного місяця на рік під час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше [...]