Підприємець, що орендує нерухомість у нерезидента, сплачує ПДВ

Чи є відповідальною за нарахування та сплату ПДВ фізична особа — підприємець — неплатник ПДВ при отриманні від постійного представництва нерезидента — неплатника ПДВ послуг з оренди нерухомості, розташованої на митній території України?

України?Згідно з пп. 14.1.193 статті ПКУ представництво нерезидента — постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні.

Відповідно до п. 180.2 статті 180 ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у т. ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташовано на митній території України, є отримувач послуг.

У підпункті «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ зазначено, що об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно з пп. 186.2.2 статті 186 ПКУ для послуг, пов’язаних із нерухомим майном, зокрема інших послуг за місцезнаходженням нерухомого майна, у тому числі що будується, місцем їх постачання є фактичне місцезнаходження нерухомого майна, у тому числі що будується.

Оскільки у разі постачання послуг постійними представництвами нерезидента, не зареєстрованими як платники податку, особою, відповідальною за нарахування і сплату ПДВ до бюджету, є отримувач таких послуг, то обов’язок щодо сплати ПДВ покладається на фізичну особу — підприємця, яка не зареєстрована платником ПДВ та є отримувачем послуг з оренди нерухомості, розташованої на митній території України.

 

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у понеділок, 07.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


2 + = три