«Десятитисячне обмеження» досі є чинним

Які обмеження встановлено законодавством щодо готівкових розрахунків? Відповідно до Положення НБУ від 15.12.2004 р. №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління НБУ. Платежі понад зазначену [...]

Відповідальність за порушення «десятитисячного обмеження»

Яка відповідальність передбачена за перевищення встановленої граничної суми готівкового розрахунку (понад 10 тис. грн)? У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти у розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки у касі на кінець дня платника готівки одноразово у день здійснення цієї операції, з подальшим [...]

Готівку на виплати працівникам можна тримати у касі три дні

Протягом скількох днів підприємство може зберігати у касі готівку, отриману в банку? Відповідно до п. 2.10 Положення НБУ від 15.12.2004 №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, [...]

Готівку на закупівлю сільгосппродукції можна видати на 10 днів

На який термін видається готівка працівнику підприємства на закупку сільськогосподарської продукції? Відповідно до п. 2.11 Положення НБУ від 15.12.2004 р. №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих [...]

Визначення юрособи — платником єдиного податку доходу при безоплатному отриманні товарів (робіт, послуг)

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями доходом платника єдиного податку для юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі сума кредиторської заборгованості, за якою [...]

Визначення доходу юрособи — платника єдиного податку від продажу інвалюти, отриманої від експорту товарів

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями доходом платника єдиного податку для юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. [...]

Юрособа — платник ЄП має право на зміну ставки єдиного податку протягом звітного року

Відповідно до пп. «г» пп. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями ставка єдиного податку, визначена для четвертої групи (юрособи) у розмірі 3 відсотки, може бути обрана платником єдиного податку, що застосовує ставку єдиного податку в розмірі 5 відсотків, у разі постачання ним послуг (робіт) платникам [...]

Оподаткування юрособою — платником єдиного податку операції від продажу цінних паперів

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями доходом платника єдиного податку для юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі сума кредиторської заборгованості, за якою [...]

Операції з постачання товарів, що підлягають оподаткуванню за ставкою 0%

Чи застосовується ставка ПДВ 0% до операцій з вивезення товарів за межі митного кордону України залізничних вагонів з метою передачі їх в оренду (лізинг) нерезиденту? Відповідно до пп. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та [...]

Податківці не проводять інвентаризацію, але можуть бути присутніми

Чи повинні працівники органу ДПС під час інвентаризації під час перевірки мати направлення на проведення інвентаризації? Відповідно до пп. 20.1.5. ст. 20 ПКУ органи ДПС мають право вимагати від платників податків, що перевіряються під час перевірок, проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, у т. ч. зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки. У разі відмови платника [...]