Виплати, встановлені колективним договором, включаються до витрат

Згідно з положеннями колективного договору підприємство здійснює виплати працівникам у вигляді премій, заохочень тощо. Чи включаються до складу витрат виплати, встановлені колективним договором?

Відповідно до ст. 6 Цивільного кодексу встановлено, що сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства.Статтею 10 КЗпП визначено, що колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів.

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарської діяльності, які використовують найману працю і мають права юрособи (ст. 10 КЗпП).

У податковому обліку згідно з п. 142.1 ст. 142 ПКУ до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізосіб, які перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, що включають нараховані витрати на оплату основної та додаткової заробітної плати й інших видів заохочень та виплат виходячи з тарифних ставок у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розділу IV ПКУ).

Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення та зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, установлених розділом II ПКУ (п. 138.2 ст. 138 ПКУ).

Таким чином, сума виплат у вигляді премій, заохочень тощо, встановлена за домовленістю сторін, зокрема колективним договором, включається до складу витрат платника податку, за умови що фізособи, які отримують такі виплати, перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, та за умови наявності первинних документів, що підтверджують здійснення таких витрат.

«Вісник податкової служби України» від 27.04.2012, №16

 

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у четвер, 10.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 4 = десять