На матдопомогу разового характеру ЄСВ не нараховується

Лист ПФУ від 08.02.2012 р. №2929/03-30 «Щодо нарахування ЄСВ на суми матеріальної допомоги»

ПФУ відповів на запит щодо нарахування ЄСВ на суми матдопомоги.Відповідно до пп. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати (наказ Держкомстату від 13.01.2004 р. №5) матдопомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників, у розмірах, передбачених нормативно-правовими актами, або визначена у колдоговорі підприємства, що надається працівникам як за умови подання заяви, так і без неї (на оздоровлення, у зв’язку з екологічним станом), належить до зарплати як інші заохочувальні та компенсаційні виплати, а отже, є базою для нарахування та утримання ЄСВ.

Відповідно до п. 14 р. I Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (постанова КМУ від 22.12.2010 р. №1170), ЄСВ не нараховується на матдопомогу разового характеру, що надається окремим працівникам у зв’язку з сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, незалежно від того, скільки разів на рік працівнику виплачується зазначена допомога. Тобто допомога була надана у непередбачених (екстрених) випадках, коли необхідність її отримання виникла раптово, за умови подання заяви. А розмір такої допомоги визначався адміністрацією підприємства.

Належність матдопомоги до п. 14 р. I Переліку підтверджується змістом заяви особи або змістом наказу, у яких зазначена підстава для надання цієї матеріальної допомоги. Іншого чинним законодавством не передбачено.

 

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у п`ятниця, 11.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


3 + шість =