Програма «дешевої» іпотеки запрацює з 15 травня

ПАТ «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк) до 13 травня розробить перелік документів, необхідних для участі в програмі «Доступне житло», за якою населенню будуть видаватися кредити на купівлю житла під 3% річних у гривнях терміном на 10 — 15 років, повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ощадбанк сьогодні вивчає постанову Кабміну, компонує пакет документів, і 11 — 12 травня їх перелік уже буде готовий. Після 15 травня ця схема буде реально працювати», — сказав він.

За словами міністра, після 9 травня на сайті Мінрегіону буде розміщена інформація щодо перших 100-200 житлових будинків, які будуть брати участь в програмі.

Міністр повідомив, що на сьогодні наразі лише Ощадбанк виявив бажання взяти участь у цій програмі.

А.Близнюк також повідомив, що спочатку програма «Доступного житла» орієнтована на населення, що потребує поліпшення житлових умов, тобто, згідно з чинним законодавством, на черговиків.

«Сьогодні 1,136 млн осіб стоїть у черзі, і навіть якщо 10% з них становитиме молодь, яка зможе сплачувати ці 3%, то це вже 113,6 тис. осіб. Передбачених на реалізацію цієї програми цього року 1 млрд грн вистачить, щоб забезпечити 30 тис. сімей. Тож нечерговики також можуть брати участь у програмі. Ми будемо працювати і з ними», — сказав міністр. При цьому він додав, що передбачена можливість купівлі житла в будь-якому регіоні України, а не тільки за місцем прописки.

«Людина укладатиме договір з банком, банк — з забудовником. Тобто схема має такий вигляд: людина — банк — забудовник, щоб ніяких чиновників не було в цьому процесі. Усі інші у цьому процесі, зокрема Мінрегіон та обладміністрації, виступають виключно у ролі помічників, що зв’язують людину з банком і будівельником», — сказав міністр. За його словами, банк, який укладає договір із забудовником, буде сам контролювати терміни завершення будівництва.

А.Близнюк також повідомив, що при міністерстві створена міжвідомча комісія, яка буде приймати пропозиції від регіонів, забудовників, працювати з банками.

«17 травня я проведу нараду за участю забудовників і банкірів. І ми вже чітко будемо розуміти, як реалізовувати цю програму», — сказав міністр.

За словами А.Близнюка, на підтримку цієї програми вже висловилися голови ОДА Дніпропетровської, Вінницької та Сумської областей. «Я вже переговорив з губернатором Дніпропетровської області, він готовий сприяти в реалізації пілотного проекту в цьому регіоні. Таку саму готовність озвучили губернатори Вінницької та Сумської області», — сказав він.

А.Близнюк також додав, що в разі успішності програми вона буде реалізовуватися і в 2013 році.

Як повідомлялося, уряд України постановою №343 від 25 квітня 2012 р. затвердив порядок та обсяги іпотеки для тих, хто потребує поліпшення житлових умов, під 3% річних у недобудовах. Середньомісячний дохід позичальника та членів його сім’ї не повинен перевищувати п’ятикратного розміру середньомісячної зарплати у конкретному регіоні. Позичальник також зобов’язаний щорічно подавати до податкової служби декларацію про доходи, своїх та членів сім’ї.

Максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація позичальнику при обов’язковому внеску не більше 25%, згідно з документом, становитиме похідна показника нормативної площі житла (нпж) на його розрахункову вартість (рсж).

Так, нпж для самотнього громадянина або сім’ї з двох осіб становитиме 40 кв. м загальної площі, для сім’ї з трьох і більше осіб — 58 кв. м.

Розмір рсж, враховуючи місце перебування позичальника на квартирному обліку, встановлена, зокрема, для Києва — 7 тис. грн за 1 кв. м, для міст Київської області та інших центрів Україні, а також Сімферополя і Севастополя — 5 тис. грн за 1 кв. м, і для інших населених пунктів країни — 4 тис. грн за 1 кв. м. При цьому для населених пунктів, розташованих у радіусі 15 км від обласних центрів, а також Києва, Севастополя і Сімферополя рсж може бути збільшена на 10%.

Проте допустиме перевищення рсж і нпж встановлено урядом на рівні не більше 25%. Все, що вище, — часткової компенсації не підлягає, і позичальник сплачує різницю за свій рахунок і відповідно до договору купівлі-продажу нерухомості.

Затверджені КМУ заплановані обсяги щодо забезпечення житлом черговиків становлять 30 тис. квартир.

Раніше Мінрегіон створив на своєму сайті спеціальний форум, через який розраховує зібрати інформацію від забудовників, які бажають взяти участь у реалізації соціальної ініціативи Президента Віктора Януковича з надання населенню «дешевої» іпотеки. Міністерство вже оприлюднило на своєму сайті форму надання забудовником інформації, згідно з якою мають зазначатися назва компанії, адреси об’єктів для участі у програмі, площа земельної ділянки під забудову, характеристики об’єкта, кількість квартир із зазначеними площами, загальна кількість і площа квартир, вартість 1 кв. м житла, середня кількість договорів купівлі-продажу квартир на місяць у цьому об’єкті, а також пропозиції можливостей і шляхів здешевлення вартості.

Президент України Віктор Янукович в березні 2012 року заявив, що в Україні з травня поточного року населення зможе взяти кредити за держпрограмою на купівлю житла під 2 — 3% річних у гривнях терміном на 10 — 15 років.

Урядовий портал

Стаття опублікована у п`ятниця, 11.05.2012, у категорії Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім × 3 =