Затверджено Типові правила внутрішнього розпорядку для держслужбовців

Національне агентство України з питань державної служби затвердило Типові правила внутрішнього службового розпорядку, на основі яких на місцях повинні розроблятися окремі правила внутрішнього службового розпорядку органу державної влади.

Правила регулюють загальні положення внутрішнього службового розпорядку для державних службовців, режим роботи, встановлюють основи регулювання службових відносин, умови перебування в органах державної влади і т.д.

Згідно Типовим правилам, в органах державної влади встановлюється, як правило, п’ятиденний робочий день з тривалістю робочого часу по 8:00 15 хвилин з понеділка по четвер і тривалістю 7:00 в п’ятницю. Тривалість перерви на відпочинок і харчування складає, як правило, 45 хвилин.

Нормальна тривалість робочого часу державного службовця не може перевищувати 40 годин на тиждень. Напередодні святкового та неробочого дня тривалість робочого дня скорочується на годину, як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. Тривалість робочого дня напередодні вихідних не може перевищувати 5:00.

Типові правила забороняють керівникам органу держвлади (як, втім, і іншим службовцям) відволікати державних службовців від їх безпосередньої роботи, в тому числі з метою скликання зборів, нарад, виконання інших громадських доручень.

Забороняється також в робочий час і після його закінчення святкувати пам’ятні дати та «особисті події» в приміщенні органів держвлади.

Вихід державного службовця за межі адміністративної будівлі орагана державної влади в робочий час у службових питань може мати місце лише з дозволу його безпосереднього керівника і лише за умови відповідної регсітарціі в журналі системи обліку робочого часу.

За рішенням керівника органу державної влади державний службовець може бути відкликаний із щорічної відпустки.

Типові правила вступлять в силу одночасно з Законом № 4050-VI “Про державну службу” – з 1 січня 2013 року.

Стаття опублікована у понеділок, 14.05.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 × шість =