Не всі витрати — валові

Судова практика щодо віднесення до ВВ збитків за операціями купівлі-продажу товарів (обладнання) за цінами, які нижчі від ціни придбання Органи ДПС під час підготовки та супроводження справ у судах керуються виключно нормами законодавства, використовуючи позитивний досвід результатів розгляду судових справ.Наприклад, при розгляді справи №А за адміністративним позовом ЗАТ до ДПІ про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, [...]

Підприємці на загальній системі можуть зменшувати суму авансових платежів з ПДФО

Чи справді «загальносистемними» можуть зменшувати суму авансових платежів з ПДФО? Так, відповідно до Закону №3609 приватні підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування можуть зменшувати суму авансових платежів з ПДФО всередині року, у разі якщо не вийдуть на запланований рівень доходу. Зокрема, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш [...]

Переуступка боргу у податковому обліку боржника

Як у податковому обліку боржника відображається операція з переуступки боргу за основною сумою фінансового кредиту? Операції з переведення боргу регулюються ст. 520-524 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. №435-IV зі змінами та доповненнями. Наслідками переведення боргу є вибуття первинного боржника із зобов’язання, вступ до зобов’язання нового боржника та збереження у повному обсязі змісту зобов’язання при [...]

Позика від нерезидента у податковому обліку

Як відображаються кошти, залучені за договором процентної позики від нерезидента, який не має офшорного статусу, та проценти, нараховані за користування цими коштами? Відповідно до пп. 136.1.20 ст. 136 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI для визначення об’єкта оподаткування не враховується основна сума отриманих кредитів, позик та інших доходів, що визначені нормами цього розділу, які [...]

Відсутність податкової адреси — не перешкода сплаті податку

До якого бюджету сплачується ПДФО при отриманні спадщини (подарунка) фізособою-нерезидентом, який не має податкової адреси на території України? Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичними особами — нерезидентами регламентується п. 170.10 ст. 170 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VІ, відповідно до якого доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на [...]

Сплата підприємцем авансових внесків у разі припинення господарської діяльності

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники можуть сплатити єдиний податок авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахувовують авансові внески [...]

Заповнення книги обліку доходів «єдиноподатником» у разі використання найманої праці

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 — 296.1.3, згідно з яким платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Як зазначено [...]

Зміна ставки єдиного податку підприємцем третьої групи

Відповідно до пп. «г» пп. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3%, може бути обрана платником єдиного податку, що застосовує ставку такого податку в розмірі 5%, у разі постачання ним послуг (робіт) платникам ПДВ і якщо обсяг такого постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує [...]

Спрощено процедуру податкового декларування фізосіб

28.04.2012 р. набрав чинності Закон України від 24.04.2012 р. №4661-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо впорядкування податкового декларування» (далі — Закон №4661), яким внесено зміни до підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 ПКУ та визначено, що платники ПДФО зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи [...]

Дата виникнення податкових зобов’язань у туристичного оператора

Податкові зобов’язання з постачання туристичного продукту у туристичного оператора визначаються відповідно до загального правила (п. 187.1 ст. 187 р. V ПКУ) — за «першою подією»: або на дату зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; або на дату відвантаження товарів, а для послуг — на дату оформлення [...]