Відсутність податкової адреси — не перешкода сплаті податку

До якого бюджету сплачується ПДФО при отриманні спадщини (подарунка) фізособою-нерезидентом, який не має податкової адреси на території України?

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичними особами — нерезидентами регламентується п. 170.10 ст. 170 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VІ, відповідно до якого доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV ПКУ).
Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою — нерезидентом на території України у вигляді спадщини, здійснюється згідно з нормами ст. 174 ПКУ.
Відповідно до пп. 174.2.3 ст. 174 ПКУ для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, застосовується ставка податку, визначена у п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та 17%).
Згідно з п. 174.3 та п. 174.4 ст. 174 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Крім того, спадкоємці-нерезиденти зобов’язані сплатити податок через банківські установи до бюджету до отримання свідоцтва про право на спадщину, за місцем нотаріального оформлення такого свідоцтва (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори). Враховуючи вищевикладене, фізична особа — нерезидент, яка отримує на території України спадщину, сплачує ПДФО за місцем нотаріального оформлення свідоцтва про право на спадщину (за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори).

ДПС у м. Києві

Стаття опублікована у вівторок, 15.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 − п'ять =