Заповнення книги обліку доходів «єдиноподатником» у разі використання найманої праці

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 — 296.1.3, згідно з яким платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Як зазначено у п. 1 Порядку №1637, фізичні особи — підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої і другої груп, а також платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ (далі — платник податку), ведуть книгу обліку доходів (далі — книга), у якій щодня, за підсумками робочого дня, відображають отримані доходи.

У книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності зі сумарним підсумком за місяць, квартал, рік (п. 4 цього Порядку).

Згідно з п. 5 Порядку №1637 записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).

Відповідно до п. 6 вищезазначеного Порядку платник податку заносить до книги відомості у такому порядку, зокрема: у графах 2 — 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими згідно з п. 293.2 та пп. 2 п. 293.3 ст. 293 ПКУ, а саме: у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги. У разі використання найманих працівників фізичні особи — підприємці у графі 2 за підсумками робочого дня проставляють суму коштів, яку отримали наймані працівники протягом робочого дня.

Таким чином, якщо фізичні особи — підприємці, які є платниками єдиного податку другої або третьої груп, що не є платниками ПДВ, при здійсненні господарської діяльності використовують найману працю, то сума коштів, яка отримується найманими працівниками протягом робочого дня, відображається у графі 2 книги наприкінці робочого дня загальним підсумком.

«Вісник податкової служби України», 13.04.2012 р., №14

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у вівторок, 15.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


два × 2 =