Податкова погодилася з банкірами, що виписка банку – це первинний документ

Вирішено ініційований асоціацією “Український Кредитно-Банківський Союз” питання первинних документів, що підтверджують надані банками послуги з розрахунково-касового обслуговування. Вирішення цієї проблеми є актуальним для кожної юридичної особи, число яких на обліку в податкових органах на початок 2012 року склало 1,2 млн.

Державна податкова служба у відповідь на звернення УКБС   повідомила, що належним чином оформлена виписка банку з рахунка клієнта є первинним документом, що усуне необхідність щомісячного оформлення банками і клієнтами актів виконаних робіт для підтвердження витрат на послуги РКО.

Роз’ясненням ДПСУ передувало звернення експертів асоціації до НБУ, Мінфіну, Держкомпідприємництву, які погодилися з УКБС про недоцільність ускладнення бухобліку підприємств.

Зазначені держоргани також зазначили, що виписка – це первинний документ, що підтверджує сплату клієнтами коштів за РКО та інші послуги банку, за умови зазначення в ній обов’язкових реквізитів, передбачених законом “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”, а також конкретної послуги банку і суми, сплаченої за неї клієнтом.

“Враховуючи аргументи УКБС Державна податкова служба визнала, що до первинних документів, що підтверджують витрати платників податків на оплату послуг РКО, можна віднести виписку банку з особового рахунку цього клієнта. Таким чином, виписка може бути документальним підставою для відображення відповідних операцій в бухобліку підприємств, – зазначила генеральний директор асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер. – Рішення зазначеного питання сприятиме скороченню неефективних витрат часу і матеріальних затрат як підприємств, так і банків (тільки на папір додатково витрачається понад 2,5 млн.грн. на рік). Внаслідок цього збільшиться прибуток суб’єктів господарювання, і, відповідно, надходження до Держбюджету “.

Стаття опублікована у вівторок, 15.05.2012, у категорії Податки. <--! заборонено все !-->