Сплата підприємцем авансових внесків у разі припинення господарської діяльності

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники можуть сплатити єдиний податок авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Нарахувовують авансові внески для платників єдиного податку першої і другої груп органи ДПС на підставі заяви такого платника податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ст. 295 ПКУ).

Пунктом 295.4 ст. 295 ПКУ передбачено, що єдиний податок сплачується за місцем податкової адреси.

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ст. 295 ПКУ).

У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання щодо сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу ДПС подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п. 295.8 п. 295 ПКУ).

Таким чином, ПКУ не передбачено звільнення від сплати авансових внесків за єдиним податком у разі припинення фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку (першої та другої груп) провадження господарської діяльності, за винятком платників, які сплатили єдиний податок авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік).

У разі подання фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку до органу ДПС заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності такому платнику податкові зобов’язання нараховуються до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому було подано таку заяву.

«Вісник податкової служби України», 13.04.2012 р., №14

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у вівторок, 15.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 − = три