Акциз з нафтопродуктів у виробника

Який порядок та строки сплати акцизного податку СГ, який виробляє на території України такі види підакцизного товару (продукції), як нафтопродукти? Відповідно до пункту 223.1 статті 223 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених [...]

Документальне оформлення трудових відносин між найманими працівниками та фізичними особами

Основним документом, що регламентує трудові відносини між роботодавцями та найманими працівниками в Україні, є Кодекс законів про працю. Форму трудового договору та Порядок реєстрації трудового договору між найманим працівником та фізичними особами, які використовують найману працю, затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р. №260 на виконання статей 24 і 24-1 Кодексу [...]

Внесення змін до свідоцтва «єдиноподатника»

У приватного підприємця змінилося місце ведення підприємницької діяльності. Як внести зміни до свідоцтва платника єдиного податку? Згідно з п. 298.5 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками [...]

Яку адресу зазначати у податковій накладній у разі зміни місцезнаходження

Яку адресу у разі зміни місцезнаходження підприємства та внесення відповідних змін до ЄДРПОУ (адресу, зазначену в ЄДРПОУ, або адресу, зазначену у старому свідоцтві ПДВ) у перехідному періоді до отримання нового свідоцтва ПДВ необхідно зазначати у податковій накладній? Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2011 р. №1394 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на [...]

Наслідки порушення підприємцем на єдиному податку умов перебування на спрощеній системі

Відповідно до пп. 296.5.5 п. 296.5 ст. 296 Податкового кодексу в разі застосування іншого способу розрахунків, ніж зазначено у главі 1 розділу ХIV Податкового кодексу, здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платників єдиного податку першої і другої груп, платники єдиного податку в податковій декларації [...]

Заповнення Розрахунку доходу за попередній календарний рік при переході на спрощену систему

У якому випадку фізична особа — підприємець проставляє позначку навпроти слова «первинна» або «повторна» при заповненні рядка «Відомості щодо державної реєстрації протягом календарного року: первинна або повторна» п. 4 Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування? Відповідно до пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу суб’єкт господарювання, [...]

ПДВ в операціях з постачання будівельних робіт для будівництва житла за державні кошти

Лист ДПСУ від 24.02.2012 р. №2504/5/15-3416 «Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання будівельно-монтажних робіт для будівництва житла за державні кошти» ДПС відповіла на запит щодо обкладення ПДВ операцій з постачання будівельно-монтажних робіт для будівництва житла за державні кошти.При цьому податкова нагадує, що операції з першого постачання доступного житла і житла, що будується [...]

Особливості оподаткування операцій, пов’язаних із безоплатною передачею основних засобів

Лист ДПСУ від 24.04.2012 р. №7234/6/15-1415 «Щодо оподаткування операцій із безоплатної передачі основних засобів» Податкова роз’яснила оподаткування операцій, пов’язаних із безоплатною передачею основних засобів.Порядок безоплатної передачі таких основних засобів встановлюється КМУ. Так, Постановою КМУ від 23.02.2011 р. №145 «Деякі питання безоплатної передачі основних засобів» передбачено, що безоплатна передача основних засобів платникові податку на прибуток з [...]

Частина прибутку (доходу) не є податковим платежем

Лист ДПСУ від 22.03.2012 р. №5138/6/15-1215 «Щодо частини чистого прибутку (доходу)» Податкова роз’яснила деякі питання оподаткування частини чистого прибутку.ДПС нагадує, що за п. 4 ст. 62 ГКУ підприємство є юрособою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші [...]