Про призначення матеріального забезпечення добровільно застрахованим особам

У зв’язку з набранням чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464 (далі — Закон №2464) фізособи-підприємці, у т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, беруть участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, за умови добровільної сплати єдиного внеску.

Починаючи з 1 січня 2011 року, відповідно до ст. 10 Закону №2464, фізособи-підприємці, у т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, у разі виявлення бажання брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме: участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, подають до територіального органу Пенсійного фонду України заяву про добровільну участь та укладають договір, передбачений додатком 3 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. №21-5, який набирає чинності з дня його підписання.

Для призначення матеріального забезпечення добровільно застраховані особи мають право звернутися до робочого органу відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцем проживання із заявою на призначення певного виду допомоги, надати листок непрацездатності та документи, передбачені Порядком страхування осіб на добровільних засадах за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 02.06.2005 р. №62, у частині, що не суперечить нормам Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов′язкове державне соціальне страхування».

Отже, для призначення та виплати матеріального забезпечення добровільно застрахованій особі потрібно надати такі документи: заяву про виплату допомоги, листок непрацездатності, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців і документа, що підтверджує обрану систему оподаткування, паспорт, трудову книжку (за потреби), страхове свідоцтво. Крім цього, такій особі слід надати Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та підтвердження сплати єдиного внеску за розрахунковий період і за місяць, в якому настав страховий випадок.

Після отримання необхідних документів робочий орган відділення Фонду протягом десяти днів має призначити допомогу та протягом десяти днів після призначення такої допомоги перерахувати її на відкритий добровільно застрахованою особою рахунок у банківській установі.

Стаття опублікована у четвер, 17.05.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 × два =