В яких випадках можна залучати працівників до роботи у вихідні

Залучення до роботи у вихідний день у зв’язку з виробничою необхідністю чинним законодавством не передбачено. Про це повідомляє Мінсоцполітики у своєму листі від 13.04.2012 р. №123/13/133-12, зазначивши, втім, що вихід на роботу у вихідні допускається лише у випадках, встановлених у частині 2 статті 71 КЗпП. Так, згідно зі ст. 71 КЗпП робота у вихідні дні [...]

Допомога на дітей та інвалідів

Поточного року розмір прожиткового мінімуму має не один раз підвищуватися (загалом на 14% — до 1095 грн). Завдяки цьому дещо збільшуються і всі види соцдопомоги, які до нього прив’язані: допомога дітям-інвалідам, сім’ям з дітьми й малозабезпеченим. «Чи отримаю я грошову допомогу на одну дитину, якщо до декрету не працювала? Чоловік працює без трудової книжки. Де [...]

Складання розрахунку радіочастотного збору за наявності кількох дозволів

Про складання розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України у разі отримання платником цього збору декількох дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів Відповідно до ст. 319 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI об’єктом оподаткування збором за користування радіочастотним ресурсом України (далі — збір) є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування [...]

Використання видобутої корисної копалини за декількома напрямами: особливості подання розрахунку

До редакції «Вісника» надійшов лист від ТзОВ «Солонько» у Львівській обл., що займається виробництвом та реалізацією цегли керамічної. Підприємство також має власний кар’єр, де видобуває глину для реалізації як сировини та для виробництва з неї цегли. Скільки потрібно складати податкових розрахунків з плати за користування надрами для видобування корисних копалин? Розглянемо відповідь на це запитання. [...]

Обкладення ПДВ операцій з ввезення (імпорту) основних засобів за умовами договору фінлізингу з нерезидентом

Згідно з пп. «в» пп. 185.1 ст. 185 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з ввезення товарів (супутніх послуг) на митну територію України в митному режимі імпорту або реімпорту. Відповідно до пп. «г» п. 198.1 ст. 198 ПКУ право на віднесення сум податку [...]

Витрати на експлуатаційні послуги орендованого приміщення у витратах орендаря

Відповідно до пп. 14.1.97 ст. 14 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI оперативний лізинг (оренда) — господарська операція фізичної або юридичної особи, що передбачає передачу орендарю основного фонду, придбаного або виготовленого орендодавцем, на умовах інших, ніж ті, що передбачаються фінансовим лізингом (орендою). Сторони договору мають право під час укладення договору (правочину) визначити лізингову (орендну) [...]

Якщо сума ЄСВ менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати зарплати, банку надається довідка-розрахунок

Лист ПФУ від 26.03.2012 р. №6925/03-30 «Щодо надання банкам розрахункових документів на виплату зарплати» ПФУ відповів на запит щодо надання підприємствами, установами і організаціями на виконання банками розрахункових документів на виплату зарплати.Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» банки приймають від підприємств, установ, організацій [...]

Праця у вихідний день у зв’язку з виробничою необхідністю законодавством не передбачена

Лист Мінсоцполітики від 13.04.2012 р. №123/13/133-12 «Про роботу у вихідні дні» Мінсоцполітики наголошує, що за ст. 71 КЗпПУ робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в ч. [...]

Затверджено Форму для подання запиту на отримання публічної інформації від ФСС з ТВП

Постанова Правління ФСС з ТВП від 03.04.2012 р. №10 «Про затвердження форми для подання запиту на отримання публічної інформації та Порядку складання, подання запиту на публічну інформацію та її отримання», набере чинності з дня опублікування Правління ФСС з ТВП затвердило форму для подання запиту на отримання публічної інформації та Порядок складання, подання запиту на публічну [...]

Нацбанк вніс зміни в стягнення коштів

Постанова Правління НБУ від 30.03.2012 р. №122 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», набере чинності через 30 днів після опублікування Правління Нацбанку Постановою №122 внесло зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (постанова Правління НБУ від 21.01.2004 р. №22) та до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в [...]