Зміни в Інструкції про порядок виконання операцій з дорогоцінними металами, що скуповуються у населення

Постанова Правління НБУ від 05.04.2012 р. №130 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 21.05.2003 №206», набере чинності з дня опублікування

Правління Нацбанку внесло зміни до Інструкції про порядок виконання операцій з дорогоцінними металами, що скуповуються у населення у виробах і брухті (постанова Правління НБУ від 21.05.2003 р. №206), виклавши її в новій редакції.Інструкція визначає порядок виконання операцій з купівлі банківських та дорогоцінних металів у населення територіальними управліннями НБУ.

У територіальних управліннях операції з цінностями проводить експерт з банківських металів, дорогоцінних металів та каменів.

При продажу дорогоцінних металів Нацбанку оформляється квитанція на куплені в населення цінності у двох примірниках, яка складається із самої квитанції та ордера для видачі готівки. Під час оформлення квитанції, якщо сума оцінки дорогоцінних металів в брухті не перевищує 150000 грн, то в ній зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, у якому проставлено відмітку органів ДПС про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, а також сума до виплати на підставі оцінки цінностей.

Якщо сума оцінки цінностей дорівнює або перевищує 150000 грн, то у квитанції зазначаються прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) фізособи, яка здійснює операцію з цінностями, назва пред’явленого документа (паспорт або інший документ, який посвідчує особу), його серія та номер, дата видачі та орган, що його видав, дата народження, місце проживання або місцеперебування (для нерезидентів — місце проживання або місце тимчасового перебування в Україні), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, у якому проставлено відмітку органів ДПС про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, та відомості про громадянство (для нерезидентів).

Квитанція підписується експертом та продавцем цінностей і має лінію відриву.

Квитанції оформлюються окремо за кожною назвою і пробою цінностей і мають відповідний номер.

Один примірник квитанції експерт залишає в себе, інший — видає продавцю цінностей. Обидва примірники ордера для видачі готівки експерт підписує та в установленому в територіальному управлінні порядку передає працівнику служби бухгалтерського обліку для контролю та касиру для виплати готівки продавцю цінностей.

Продавець цінностей розписується на двох примірниках ордера для видачі готівки й отримує готівку разом з одним із них, на якому проставляється відбиток печатки.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у п`ятниця, 18.05.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


сім × 7 =