Врахування донарахованої зарплати під час обчислення середньоденного заробітку

Чи враховується заробітна плата за жовтень ― грудень 2011 року, донарахована у лютому 2012 року, під час обчислення середньоденного заробітку для надання допомоги по вагітності та пологах з 15 лютого 2012 року? Середня заробітна плата для оплати листка непрацездатності обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, [...]

Вночі не поїдуть поїзди

Обіцяного чекають три роки, але «Укрзалізниця» обіцяла і зробила: в Україні скасовано рух 15 нічних поїздів Не поїдуть з 27 травня такі поїзди:№45/46 Львів — Адлер №21/22 Маріуполь — Львів №97/98 Львів — Київ №115/116 Харків — Трускавець №127/128 Кременчук — Знам′янка — Львів №133/134 Луганськ — Львів №137/138 Івано-Франківськ — Київ №141/142 Чернівці — [...]

Фонд держмайна затвердив нові правила приватизації об’єктів незавершеного будівництва

Нові норми передбачають, що об’єкти незавершеного будівництва можуть приватизовуватися шляхом продажу на аукціоні методом зниження ціни та без оголошення ціни. Фонд державного майна своїм наказом №438 затвердив нову редакцію Положення про порядок приватизації об’єктів незавершеного будівництва. Положення стосується приватизації об’єктів будівництва, які перебувають у державній власності і не можуть бути добудовані через відсутність джерел фінансування. [...]

Українцям дозволили скаржитися на ліки

Тепер будь-який пацієнт може повідомляти до МОЗ про незрозумілі побічні ефекти або відсутність ефекту при вживанні лікарських препаратів. Для цього потрібно заповнити спеціальну картку і надіслати її звичайною або електронною поштою.Також приймаються скарги телефоном. Про це повідомив президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. За його словами, раніше поскаржитися на нехарактерні побічні [...]

Операції з передплати періодичних видань не відповідають визначенню довготривалого договору

Чи може платник податку застосовувати порядок визначення доходів за довготривалим договором для операцій з передплати періодичних видань? Якщо проміжок часу, через який виходить періодичне видання, становить менше одного року, договір на виготовлення такого періодичного видання не відповідає ознакам довготривалого і норми п. 137.3 ст. 137 Податкового кодексу України до цього договору не застосовуються.Для запровадження особливого [...]

Відповіді на актуальні запитання учасників семінару для платників податків: Оренда автомобіля

Як має бути оформлено договір оренди автомобіля у фізичної особи? А у випадку, коли фізособа є керівником цього ж підприємства? Чи обов’язково засвідчувати у нотаріуса? Правові відносини за договором оренди регулюються: — параграфом 5 «Оренда майна та лізинг» глави 30 розділу VI Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. №436-IV (зі змінами та доповненнями), норми якого [...]

Відповіді на «гарячій лінії» ДПІ у Стрийському районі Львівської області

У ДПІ у Стрийському районі Львівської області ДПС 15 травня 2012 року відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником управління податкового контролю юридичних осіб М. Ю. Русин. Надаємо відповіді на найбільш актуальні питання платників податків. Що є підставою для проведення перевірки у зв’язку з ліквідацією підприємства? Підставою для проведення перевірки у зв’язку з ліквідацією [...]

Новозареєстрований платник ПДВ перший рік не має права на бюджетне відшкодування

Чи має право підприємство на отримання бюджетного відшкодування у разі реєстрації платником ПДВ менше ніж 12 календарних місяців? Відповідно до п. 200.5 ст. 200 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:— зареєстровані платниками ПДВ менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками [...]

Сплата ПДФО з проданого банком заставного майна

Чи виникає у фізособи об’єкт оподаткування при здійсненні продажу банком заставного нерухомого майна (квартири), яке належало фізособі, у зв’язку з невиконанням фізособою умов кредитного договору? Відповідно до пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, що становить додатну різницю між сумою коштів, одержаною [...]

Коли відсотки на залишки коштів на поточному рахунку не оподатковуються

Чи оподатковуються відсотки, які банк нараховує неприбутковій організації на залишки коштів на поточному рахунку? Відсотки, які банк нараховує неприбутковій організації на залишки коштів на розрахунковому рахунку, звільняються від оподаткування лише у разі залучення банком таких коштів на підставі одного з таких договорів: договір банківського рахунка; договір банківського вкладу (депозиту) з видачею ощадної книжки; договір банківського [...]