Оподаткування доходу від продажу квартири

Відповідно до п. 172.1 статті 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовано такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розміщені на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, [...]

Безоплатна передача товарів неплатнику податку на прибуток — до витрат

Платник податку на прибуток безоплатно передав товари неплатнику податку на прибуток. Чи можна собівартість цих товарів включити до витрат звітного періоду? Так, можна, адже відповідно до п. 138.4 ПКУ витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих [...]

Санкції за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності

Які штрафні санкції передбачено за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності? Чи можливе застосування до підприємства штрафу у розмірі 1020 грн за несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток за І квартал 2012 року, якщо у грудні 2011 року до підприємства застосовувався штраф за несвоєчасне подання декларації з ПДВ? Статтею 120 ПКУ визначено, що неподання [...]

Платники єдиного податку не платять земельний податок за ділянки, передані в оренду

Чи є платником земельного податку юрособа — платник єдиного податку, яка є власником земельної ділянки, у разі передачі її в оренду? Статтями 269 та 270 ПКУ визначено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі, а об’єктами обкладення земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та [...]

Коли реєструвати податкову накладну

Платник ПДВ — покупець отримав у лютому податкову накладну, яку постачальник виписав у квітні, але зареєстрував в Єдиному реєстрі податкових накладних у травні. В якому місяці покупець може включити до податкового кредиту суму ПДВ за цією податковою накладною? Якщо податкова накладна та/або розрахунок коригування до податкової накладної зареєстровані в єдиному реєстрі податкових накладних у місяці, [...]

Мінімальний розмір орендної плати при укладанні договору оренди земельних ділянок сільгосппризначення

Який мінімальний розмір орендної плати може встановлюватися при укладанні договору оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв)? Положеннями Указу Президента України №1529 передбачено, що укладання підприємствами, установами, організаціями, які використовують землю для сільськогосподарських потреб, договорів оренди земельної частки (паю) з власниками цих часток, паїв з виплатою орендної плати у натуральній або грошовій формі є [...]

Оподаткування квитка для відрядженого працівника

Як формуються податкові зобов’язання та податковий кредит при постачанні перевізником залізничного квитка своєму працівникові, який скеровується у відрядження? Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ об’єктом обкладення ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається згідно з п. [...]

Заповнення декларації з ПДВ при продажу товарів, придбаних без ПДВ

Як у податковій декларації з ПДВ відобразити суму податку, що включається до складу податкового кредиту при продажу товарів з ПДВ, які раніше було придбано для використання у операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільнені від оподаткування? Пунктом 198.3 ст. 198 ПКУ передбачено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, [...]

Нюанси мораторію на штрафи у 2011 році

Лист ВАСУ від 04.05.2012 р. №1197/12/13-12 Загалом лист доволі широко тлумачить норми ПКУ, проте в деяких моментах ВАСУ є надто фіскальним. Нагадаємо, що за приписами п. 6 підр. 10 р. XX ПКУ звільнено від фінансових санкцій за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності у ІІ — IV календарних кварталах 2011 року такі категорії осіб: 1) [...]

У разі смерті орендодавця орендар може вносити орендну плату на депозит нотаріуса

Лист Мін’юсту від 12.03.2012 р. №113-0-2-12/13.1 Укладаючи договір оренди, предметом якого є будівля, споруда (їх частина) чи земельна ділянка, як правило, ніхто зі сторін договору не замислюється про виконання цього договору у разі смерті одного з контрагентів. Як правило, з усіх питань, не врегульованих у договорі, сторони керуються чинним законодавством. Хоча на практиці в деяких [...]