Заповнення декларації з ПДВ при продажу товарів, придбаних без ПДВ

Як у податковій декларації з ПДВ відобразити суму податку, що включається до складу податкового кредиту при продажу товарів з ПДВ, які раніше було придбано для використання у операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільнені від оподаткування?

Пунктом 198.3 ст. 198 ПКУ передбачено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище від рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, та складається зі сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду.Якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не включаються до податкового кредиту зазначеного платника (п. 198.4 ст. 198 ПКУ).

Враховуючи, що у періоді придбання платником податку товарів для здійснення операцій, які не є об’єктом обкладення або звільнені від обкладення ПДВ, права на отримання податкового кредиту платник не має, то у податковому періоді, в якому такі товари ним реалізовано (тобто відбулося використання їх в оподатковуваних операціях), платник ПДВ має право включити суму податку до складу податкового кредиту та відобразити таку операцію у рядку 15.1 податкової декларації з ПДВ (у частині реалізованих товарів) за умови наявності належним чином оформленої податкової накладної та за умови, що з моменту придбання таких товарів ще не минуло 1095 днів.

При цьому, якщо реалізації підлягає лише частина придбаних товарів, а іншу частину вже використано чи буде використано в операціях, що не є об’єктом оподаткування чи звільнені від оподаткування, до складу податкового кредиту може бути включено лише частину ПДВ, зазначену в податковій накладній на такі товари, яка відповідає їх реалізованій частині.

Юридичну правову допомогу з питань оподаткування Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

«Вісник податкової служби України», 11.05.2012, №17-18

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у понеділок, 21.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять × 1 =