Судова влада і захист персональних даних

Дія Закону України “Про захист персональних даних” (далі – Закон) не поширюється на діяльність зі створення баз персональних даних (БПД) та обробку персональних даних у цих базах, здійснюваних фізичною особою виключно для непрофесійних особистих чи побутових потреб; журналістом – у зв’язку з виконанням ним службових чи професійних обов’язків; професійним творчим працівником – для здійснення творчої [...]

Про вихід на пенсію жінок, яким виповнилося 55 років

Мені 2 квітня 2012 року виповнилося 55 років. Чи можу я піти на пенсію у цьому віці? На який відсоток пенсію буде зменшено? Чи можливо буде поновити пенсію у повному розмірі та як це можна зробити? Ваш пенсійний вік згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» — 56 років.Пенсія при досягненні [...]

Про підвищення розміру пенсії жінці у разі більш пізнього виходу на пенсію

Жінка виходитиме на пенсію у 57 років. На скільки відсотків буде збільшено розмір її пенсії (у зв’язку зі збільшенням пенсійного віку на два роки) та від якої величини здійснюється таке підвищення? Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що жінкам, які народилися у період до 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється [...]

Щодо застосування положень пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України

Державна податкова служба України у зв’язку з численними запитами органів державної податкової служби щодо застосування положень пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) у частині розуміння поняття «протягом року» своїм листом від 10.05.2012 р. №13270/7/10-1117/1973 повідомляє таке. Стаття 120 Кодексу передбачає, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними [...]

Витрати на оплату праці у складі витрат ФОП на загальній системі

Яка сума витрат на оплату праці найманих працівників включається до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування (повністю нарахована сума витрат, без вирахування ПДФО та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування чи за мінусом ПДФО та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування)? Відповідно до п. 177.4 ст. 1 77 розділу IV [...]

З осіб, які прибули до санаторію за путівками, туристичний збір не справляється

Чи необхідно дитячим таборам (спортивним, туристичним, творчим тощо), які приймають на відпочинок дітей за путівками, утримувати з них туристичний збір? Статтею 10 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), визначено, що до місцевих податків і зборів належить, зокрема, туристичний збір (далі — збір). Відповідно до п. [...]

Щодо збільшення суми компенсації на користь постачальника — платника ПДВ покупцем — платником ПДВ

Чи має право покупець — платник ПДВ при збільшенні суми компенсації на користь платника податку — постачальника збільшити податковий кредит, якщо розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних? Згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх [...]

Щодо сум податкових зобов’язань, що підлягають сплаті до бюджету при поданні уточнюючого розрахунку платником ПДВ

Яка сума податкових зобов’язань підлягає сплаті до бюджету при поданні платником ПДВ уточнюючого розрахунку, яким зменшено податкові зобов’язання з цього податку, задекларовані в податковій декларації за звітний (податковий) період, якщо такий уточнюючий розрахунок подавався платником податку після граничного терміну подання податкової звітності, але до граничного терміну сплати податкових зобов’язань? Відповідно до п. 50.1 ст. 50 [...]

Повернення нерезиденту імпортованого товару, за який розрахунки не провадилися в податковому обліку

Відповідно до пп. «г» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку із вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту. Операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджено митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства, оподатковуються за нульовою ставкою (пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. [...]

Виправлення помилок сільгосппідприємством у податковій декларації з ПДВ (скороченій)

Як сільськогосподарському підприємству — суб’єкту спеціального режиму оподаткування при самостійному виявленні заниження суми податкового зобов’язання відобразити в податковій декларації з ПДВ (скороченій) суму пені та штрафних санкцій? Форму податкової декларації з ПДВ (скороченої) затверджено наказом №1492.Якщо сільськогосподарським підприємством — суб’єктом спеціального режиму оподаткування в податковій декларації з ПДВ (скороченій) виявлено помилки, які призвели до заниження [...]