Щодо сум податкових зобов’язань, що підлягають сплаті до бюджету при поданні уточнюючого розрахунку платником ПДВ

Яка сума податкових зобов’язань підлягає сплаті до бюджету при поданні платником ПДВ уточнюючого розрахунку, яким зменшено податкові зобов’язання з цього податку, задекларовані в податковій декларації за звітний (податковий) період, якщо такий уточнюючий розрахунок подавався платником податку після граничного терміну подання податкової звітності, але до граничного терміну сплати податкових зобов’язань?

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, встановлених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Відповідно до п. 4.3 розділу 4 Інструкції №276 нарахування платежів до бюджету в особових рахунках платників податків здійснюються згідно з порядками адміністрування відповідних податків, розробленими на підставі чинного законодавства.

Нарахування узгоджених податкових зобов’язань у картках особових рахунків платників здійснюється датою граничного терміну сплати зазначених зобов’язань.

При поданні уточнюючого розрахунку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання минулих податкових періодів платника, нарахування в особовому рахунку платника проводиться за датою його подання.

Таким чином, оскільки нарахування за уточнюючим розрахунком у картці особового рахунка платника податків провадяться за датою фактичного його подання до податкового органу, то за уточнюючим розрахунком податкових зобов’язань з ПДВ, яким зменшено такі податкові зобов’язання, задекларовані в податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, і який подається після граничного терміну подання податкової звітності, але до граничного терміну сплати податкових зобов’язань, платник податку має право перерахувати до бюджету податкові зобов’язання з урахуванням показників поданого уточнюючого розрахунку.

Юридичну правову допомогу з питань оподаткування Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

«Вісник податкової служби України», 11.05.2012, №17-18

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у вівторок, 22.05.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


3 − один =