Як оплачується відпустка в Україні?

На які виплати можуть розраховувати українці, які зібралися у відпустку? Відповідно до ст. 21 Закону України «Про відпустки» за час щорічної відпустки, а також додаткових і творчих відпусток працівникам виплачується заробітна плата. Причому її виплата повинна бути здійснена не пізніше, ніж за 3 дні до початку відпустки. Порядок обчислення заробітної плати за час відпустки встановлюється [...]

Проблемні питання оподаткування операцій з відступлення права вимоги

У Податковому кодексі України оподаткування операцій з відступлення права вимоги супроводжується рядом проблем. Головна зміна, що з’явилася в ПКУ щодо оподаткування операцій з відступлення права вимоги, пов’язані з визначенням даного поняття. Згідно п.п. 14.1.255 ст. 14 ПКУ відступ права вимоги – операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або [...]

Вимога про надання обмінних файлів при держреєстрації договорів оренди землі — необгрунтована

До Держземагентства надходять численні звернення щодо правомірності вимог територіальних органів Держкомзему, структурних підрозділів «Центру Державного земельного кадастру» про надання заявником обмінних файлів при здійсненні держреєстрації договорів оренди земельних ділянок. Така вимога законодавчо не підтверджена. Територіальні органи земельних ресурсів та структурні підрозділи державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» наполягають на наданні обмінних файлів формату ХМL для [...]

Прийнято порядок здійснення перевірок у сфері торгівлі та послуг і форму згоди на їх проведення

Наказ Мінекономіки від 07.03.2012 р. №310 «Про затвердження Порядку проведення перевірок у суб’єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов’язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг» Нагадаємо, що ще на початку року всі ЗМІ говорили про законопроект від 18.01.2012 р. №9733 «Про [...]

Борг за комунпослуги можуть стягнути з будь-кого з членів сім’ї

Лист ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03.05.2012 р. №6-27/0/9-12 Стягненням заборгованості за комунальними послугами вже давно не здивуєш пересічних громадян. Але у деяких випадках навіть за наявності договору, підписаного з однією з прописаних осіб, сім’я отримує позовну заяву про стягнення несплачених сум, де відповідачами є одночасно всі члени сім’ї (споживачі послуг). Нагадаємо, [...]

Безготівкові розрахунки теж відображають у КОРО

Чи потрібно відображати у КОРО на господарську одиницю безготівкову форму розрахунків? Статтею 2 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) (далі — Закон) визначено, що книга ОРО — прошнурована і належним чином зареєстрована в органах ДПС України книга, [...]

Порядок скасування КОРО

Відповідно до п. 2.13 розділу 2 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. №614, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.02.2001 р. за №106/5297 зі змінами і доповненнями, скасування реєстрації книги обліку розрахункових операцій (далі — книга ОРО) здійснюється за рішенням керівника органу ДПС, де ця [...]

Окремі питання застосування ставки 0 відсотків для платників податку на прибуток

Чи має право платник податку, який оподатковував прибуток, отриманий у першому звітному (податковому) періоді поточного року, за загальновстановленою ставкою, застосовувати у поточному році ставку 0 відсотків? Відповідно до п. 154.6 ст. 154 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року [...]

Розрахунок інвестиційного прибутку у разі використання послуг професійного торговця ЦП

Чи повинен банк виконувати функцію податкового агента з 2012 року та як розраховується інвестиційний прибуток у разі використання послуг професійного торговця цінними паперами? Порядок оподаткування інвестиційного прибутку встановлено пунктом 170.2 ст. 170 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями. Відповідно до пп. 170.2.9 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку, який [...]

Придбання патенту поза місцем податкової реєстрації

Чи може філія без права юридичної особи, зареєстрована в Єдиному державному реєстрі, яка має код ЄДРПОУ, надає декларацію з податку на прибуток, придбати торговий патент на право роздрібної торгівлі в іншому місті? Що для цього потрібно? Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями, [...]