Як оплачується відпустка в Україні?

На які виплати можуть розраховувати українці, які зібралися у відпустку?

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про відпустки» за час щорічної відпустки, а також додаткових і творчих відпусток працівникам виплачується заробітна плата. Причому її виплата повинна бути здійснена не пізніше, ніж за 3 дні до початку відпустки.

Порядок обчислення заробітної плати за час відпустки встановлюється Кабінетом Міністрів України (Постанова Кабінету Міністрів від 8 лютого 1995 року № 100).

Для цього береться заробітна плата за останні 12 місяців роботи, що передують місяцю, в якому працівник іде у відпустку. Якщо ж людина пропрацювала на підприємстві менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи (з першого числа місяця після оформлення на роботу і до першого числа місяця, в якому надається відпустка).

Період, протягом якого працівник з поважних причин не працював, але за ним не зберігалася заробітна плата, або зберігалася частково, виключається з розрахункового періоду.

При обчисленні середньої заробітної плати до її складу включаються:

  • основна заробітна плата;
  • доплати і надбавки;
  • премії;
  • винагорода за підсумками роботи і за вислугу років;
  • виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (попередня відпустка, службові відрядження і т. п.);
  • допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (лікарняні).

Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.

Одноразова винагорода за підсумками роботи за рік і за вислугу років включається до середнього заробітку шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду 1/12 винагороди, нарахованої в поточному році за попередній календарний рік.

Усі виплати включаються в розрахунок середньої заробітної плати в тому розмірі, в якому вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі .

Для розрахунку розміру відпускних необхідно розділити сумарний заробіток за останні 12 місяців на кількість календарних днів року. Отриманий результат множиться на число календарних днів відпустки.

Святкові і неробочі дні, які випадають на період відпустки, у розрахунок не приймаються і не оплачуються.

З відпускних проводяться ті ж відрахування (прибутковий податок і ЄСВ), що і з заробітної плати.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

Prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 24.05.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 − сім =